۱۱۸ میلیون دلار کالا از گمرک مرزی بیله‌سوار مغان صادر شد

فرماندار بیله‌سوار مغان از صادر شدن ۲۶۶ هزار تن کالا به ارزش ۱۱۸ میلیون دلار از گمرک مرزی این شهرستان خبر داد.

صاحبعلی اصغری با بیان اینکه صادرات این میزان کالا بر اساس ۱۰ هزار و ۳۹۶ اظهارنامه صادراتی انجام شده است، گفت: در این مدت میزان صادرات کالا در مقایسه با سال ماقبل آن از نظر ارزش ریالی ۳۹ درصد افزایش یافته است.

فرماندار بیله‌سوار افزود: در سال ۱۴۰۱ میزان صادرات از گمرک مرزی این شهرستان بیش از ۸۵ میلیون دلار بود که از نظر وزنی ۴۳ درصد و از نظر تعداد اظهارنامه صادراتی ۳۷ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش داشت.

به گفته او، پارسال میزان واردات قطعی از گمرک این شهرستان چهار هزار تن کالا به ارزش چهار میلیون و ۴۷۹ هزار دلار بود که با ۲۵ مورد اظهارنامه وارد کشور شد.

اصغری تراز تجاری گمرک بیله‌سوار را ۱۳ میلیون دلار ذکر کرد و افزود: بر اساس آمار در سال گذشته درآمد گمرک بیله‌سوار ۳۷۸ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال بوده است.

او همچنین تعداد مسافران ایرانی که در این مدت از طریق گمرک بیله‌سوار بین ۲ کشور ایران و جمهوری آذربایجان تردد کردند را ۲ هزار و ۲۶۹ نفر و تعداد مسافران خارجی را هم ۸۸ هزار و ۱۶۶ نفر ذکر کرد و گفت: در این مدت مجموع ۹۰ هزار و ۴۳۵ نفر در این گمرک و پایانه تردد کردند.

فرماندار بیله‌سوار افزود: پارسال ۵۰ پرونده قاچاق به میزان ۷۷۰ میلیارد ریال در گمرک بیله‌سوار تشکیل شد که متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

اصغری همچنین از کاهش ۲۲ درصدی تعداد پرونده‌های قاچاق نسبت به پارسال خبر داد و ادامه داد: با تلاش نهادهای مستقر در پایانه مرزی بیله‌سوار روند صادرات و واردات کالا در این پایانه عادی و روان است و انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی مناسب و تلاش مستمر شاهد تداوم افزایش صادرات از این پایانه مرزی در سال "جهش تولید با مشارکت مردم" باشیم.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار