۸۶ پرونده قضایی بهداشتی در حوزه دامپزشکی زنجان تشکیل شد

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: طی سال گذشته ۸۶ پرونده قضایی برای متخلفان بهداشتی در حوزه دامپزشکی تشکیل شد و بیش از ۳۶۳ تن فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف از سطح کشتارگاه‌ها، مراکز عرضه، بسته بندی و سردخانه‌ها جمع آوری و از چرخه مصرف خارج شد.

محمد باقر حاج کاظمی مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: طی سال ۱۴۰۲ بیش از ۲۵ هزار و ۶۶۰ مورد بازرسی از واحدهای تولید، توزیع و عرضه فرآورهای خام دامی انجام و بیش از ۸۶۰ مورد نمونه برداری و به آزمایشگاه ارسال شد.

وی اضافه کرد: رعایت شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی پرورش، نگهداری، کشتار دام، بسته‌ بندی و عرضه فرآورده‌های خام دامی از اولویت‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور است.

این مسوول ادامه داد: طی سال گذشته در کشتارگاه های دام و طیور استان بیش از ۴۶ هزار راس دام سبک و سنگین و بیش از ۲۴ میلیون قطعه طیور تحت نظارت های بهداشتی و شرعی ذبح شده است.

حاج کاظمی افزود: ارتقای سطح بهداشت، حفظ سلامت فرآورده های خام دامی و جلوگیری از عرضه فرآورده های ناسالم از مهم‌ترین اولویت های کاری دامپزشکی است و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می شوند.

وی تاکید کرد: توصیه بر این است شهروندان، فرآورده‌های خام دامی و پروتئینی مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی استان زنجان تهیه کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان ادامه داد: شهروندان گوشت مصرفی را از مراکز معتبر عرضه و توزیع فرآورده‌های خام دامی دارای مهر دامپزشکی و تاریخ انقضا، محل تولید و شرایط نگهداری، خریداری کنند.

حاج کاظمی تاکید کرد: هنگام خرید مرغ از مراکز عرضه مجاز نیز باید به مرغ‌های بسته بندی شده‌ای که دارای تاریخ انقضا و تولید هستند، توجه شود.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن ۱۵۱۲ ادارات دامپزشکی استان زنجان تماس برقرار کنند و مورد تخلف را جهت رسیدگی اطلاع دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.