راه‌اندازی قفسه‌های کتاب کودک و نوجوان در مساجد مناطق کم‌برخوردار و یا روستایی

مدیرکل کانون کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، از راه‌اندازی قفسه‌های کتاب کودک و نوجوان در مساجد مناطق کم‌برخوردار و یا روستایی استان خبر داد.

محمد خیاط‌زنجانی، مدیرکل کانون کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه گفت : در راستای تحقق عدالت اجتماعی، ما به دنبال این هستیم که بتوانیم چتر فعالیت‌های کانون را در اقصی‌نقاط استان گسترش دهیم.

وی افزود: در طرح «عیدانه کتاب» نیز به دنبال این هستیم که با کمک خیرین و ظرفیت‌های استان در اعیاد، قفسه‌های کتاب کودک و نوجوان را در مساجد مناطق کم‌برخوردار و یا روستایی را‌ه‌اندازی کنیم و در این مسیر هم ما میزبان حمایت‌های خیرین هستیم که بتوانند که در این زمینه کمک نمایند.

مدیرکل کانون کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه تصریح کرد: تا به امروز، ما سه مسجد را مجهز به قفسه‌های کودک و نوجوان کرده‌ایم و تلاش بر این داریم که در مراحل بعدی نیز مجدد بتوانیم با کمک خیرین و حمایت‌های استانی، تامین کتاب بیشتری هم برای این قفسه‌ها صورت پذیرد.

وی افزود: در مرحله‌ی اول بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب، در این قفسه‌ها قرار گرفت و شیوه‌ی کار به این صورت است که یکی از فعالان مسجد محله و یا روستا به عنوان متولی کتابخانه قفسه کودک و نوجوان انتخاب می‌شود و به این فرد آموزش داده می‌شود و بعد از این با تبلیغ و اطلاع‌رسانی، کتاب‌ها را در اختیار کودکان و نوجوانان عزیز قرار می‌دهد.

خیاط‌زنجانی تصریح کرد: امروز هم به مناسبت عید فطر، سومین قفسه کتاب کودک و نوجوان در یکی از روستا‌های منطقه‌ی سرفیروز آباد، با حضور کودکان و نوجوانان و کمک یکی از خیرین که از همکاران ستاد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان است، اهدا شد و ان‌شاءالله در هفته آینده هم قفسه‌ی کتاب چهارم راه‌اندازی خواهد شد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار