استقبال ۸۵ درصدی از کالابرگ الکترونیکی در آذربایجان شرقی

بیش از ۸۵ درصد از مشمولان طرح کالابرگ الکترونیکی از این طرح در آذربایجان شرقی استفاده کرده اند.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: ۸۵.۴ درصد از مشمولان طرح کالابرگ الکترونیکی که دهک‌های یک تا هفت را در بر می‌گیرند از طرح مذکور در استان استفاده کرده اند.

محمد کلامی با بیان اینکه آذربایجان شرقی جزو پنج استان برتر در تجهیز فروشگاه‌های ارائه خدمات کالابرگ الکترونیکی در کشور است، افزود: مرحله سوم طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی تا هجدهم اردیبهشت ماه سالجاری ادامه دارد و خانوار‌های مشمول این طرح می‌توانند با خرید ۱۱ قلم کالا به میزان تعیین شده معادل ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال از این طرح استفاده کنند.

وی در مورد بهره‌بندی و اطلاع مردم از فروشگاه‌ها ارائه خدمات افزود: مردم می‌توانند کالا‌های اساسی را از فروشگاه‌های تجهیز شده در سطح استان و روستا‌ها خرید کرده و از طریق نصب اپلیکیشن شما (شبکه ملی اعتبار) از فروشگاه‌های اطراف و تراکنش‌های صورت گرفته و مانده اعتبار خود مطلع شوند.

وی با اشاره به اینکه بیش از هشت هزار فروشگاه خرد و زنجیره‌ای در استان به طرح مذکور متصل هستند، افزود: کنترل بر روند بازار از سوی هیئت‌های بازرسی از طریق سازمان جهاد کشاورزی و صمت و تعزیرات صورت می‌گیرد و تلاش بر این است تا مشکلات اجرا را به حداقل برسانیم.

معاون هماهنگی اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی گفت: تاکنون پایانه ۲ هزار فروشگاه متخلف که بر اساس دستورالعمل مذکور اقدام نکرده و خارج از ضوابط اعلامی خرید و فروش انجام دادند از سوی شرکت فارا قطع شده است.

برچسب ها: کالابرگ ، شهروندان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.