فرزند شهید فخری‌زاده: عملیات دیشب به ما آرامش داد

حامد فخری‌زاده گفت: وقتی اتفاقی مثل عملیات دیشب می‌افتد و اسرائیل چنین گوشمالی اساسی داده می‌شود، ما رضایت نسبی پیدا می‌کنیم.

حامد فخری زاده فرزند دانشمند شهید محسن فخری زاده با اشاره به عملیات شب گذشته ایران در سرزمین‌های اشغالی گفت: حمله دیشب که در اشراف کامل اطلاعاتی و نظامی رخ داد موجب شد رژیم صهیونیستی علی‌رغم اینکه قبلا هم می‌دانست، اکنون توانمندی نظامی و بازدارندگی ایران اسلامی را با پوست و گوشت و استخوانش درک کند.

وی با اشاره به برخی تحرکات رژیم صهیونیستی در کشور‌های دیگر افزود: ایران مثل سایر کشور‌های منطقه نیست که آنها (صهیونیست‌ها) بتوانند هر کاری در خاک آنها انجام دهند و هر تهدیدی را پیش ببرند، اما پاسخی نگیرند. 

فرزند شهید فخری‌زاده خاطر نشان کرد: قطعاً ما بعد از حدود چهار سال که از شهادت پدرم می‌گذرد، دیشب به یک شادی و آرامش نسبی خاصی رسیدیم.

وی با بیان اینکه البته سابقه خصومت خانواده شهید فخری‌زاده با رژیم صهیونیستی یک سابقه چندین ساله است، ادامه داد: نزدیک بیست سال است که ما درگیر غیض و بغض این رژیم منحوس هستیم، از وقتی المرت چند سال پیش از شهادت پدرم گفت: اگر در یک جمعیت زیاد هم در شهر فخری‌زاده را ببینم می‌شناسم و یوسی کوهن فرمانده اطلاعات سابق رژیم ادعا می‌کرد سال‌ها به شهید فخری نزدیک بودیم، یا نتانیاهو که نام پدرم را در تلویزیون آورد و چند ترور ناموفق پدرم، با این خصومت درگیرهستیم. 

فخری زاده بیان داشت: این‌ها همه مسائلی بود که شاید خیلی از مردم ندانند، اما ما به واسطه درگیری کاملاً آن دشمنی‌ها را حس می‌کردیم؛ بنابراین وقتی چنین اتفاقی مثل عملیات دیشب رخ می‌دهد و اسراییل چنین سیلی محکم دریافت می‌کند و گوشمالی اساسی داده می‌شود، رضایت نسبی پیدا می‌کنیم.

این فرزند شهید با اشاره به تضعیف برخی از معاندین در خصوص عملیات دیشب و ربط دادن آن به مسائل اقتصادی مردم، افزود: در زمینه تقویت نیروی دفاعی کشور باید این نکات را در نظر داشته باشیم که اولاً ایران اسلامی آنقدر سرمایه دارد که هزینه کردن برای تقویت نیروی دفاعی موجب کسری در بخش دیگر نمی‌شود و دوماً بازدارندگی نظامی کشورمان در عملیات دیشب موجب شده اسراییل علی رغم تحرکات در کشور‌های دیگر منطقه؛ برای انجام چنین کاری (پاسخ به عملیات دیشب) دوباره فکر کند و محاسباتش را تغییر دهد (البته اگر منطق و فکری در آنها وجود داشته باشد)، چون همانطور که قبلاً اشاره شد با پوست و گوشت و استخوان خود توان بازدارندگی و دفاعی ایران را تجربه کرد.

وی با بیان اینکه سختی شرایط اقتصادی برکسی پوشیده نیست، ادامه داد: یقیناً حاکمیت فکری اساسی در این خصوص خواهد داشت، کمااینکه مقام‌معظم رهبری هم چندین بار در سخنرانی هایشان موکدا به این موضوع اشاره کردند و دستوراتی دادند برای بهبود، اما این موضوع هیچ ارتباطی به قدرت نظامی کشور و قدرت بازدارندگی نسبت به تهاجمات خارجی ندارد، بلکه ریشه در توطئه‌های خارجی علیه ایران اسلامی دارد و رسانه‌های معاند هم مشغول موج‌سواری در این زمینه هستند که مردم نباید به آنها توجه کنند.

فخری زاده بیان داشت: تا دیشب هر چند مردم و برخی کشور‌ها یقین داشتند ایران قدرتمند است، اما یک گمانه زنی‌هایی هم بود و بعضاً تردید داشتند و رد می‌کردند که ایران این قدرت نظامی را واقعا دارد؟ عملیات دیشب در اوج توانمندی راهبردی و اطلاعاتی تسلیحاتی به همه نشان داد وقتی ایران از قدرت نظامی صحبت می‌کند در منطقه، یعنی چه و صرفاً تبلیغات رسانه‌ای نیست بلکه در عمل می‌تواند ثابت کند.

وی ادامه داد: ایران از خاک خودش اسراییل را می‌زند در شرایطی که خیلی از کشور‌ها گفته بودند پشت این رژیم منحوس هستند و از ۱۵ روز پیش ایران گفت می‌زنم و از چهار ساعت قبل اعلام کرد پهپاد‌ها حرکت کردند. این وجه هم قدرت نظامی را نشان داد و هم هیمنه آنها را به سخره گرفت و گفت: شما زمانی که در آمادگی ۱۰۰ درصد قرار گرفتید من موشکم را در خاک شما می‌نشانم.

این فرزند شهید گفت: اسرائیل خیلی بی جا کرد کنسولگری ایران را هدف قرار داد، اما ایران در خاک اسراییل مناطقی را مورد هدف قرارداد که به شدت مورد توجه و حفاظت بودند هستند، این اتفاق یعنی دنبال جنگ نیستیم، اما شیطنت را بدون پاسخ نخواهیم گذاشت همانطور که مقام معظم رهبری در نماز عید فطر اعلام کردند. 

وی از واکنش همسر شهید فخری زاده در خصوص عملیات ایران در خاک رژیم صهیونیستی گفت: مادرم هم مثل همه مردم ایران بسیار خوشحال بودند و نه تنها او بلکه من با هر طیف و تفکری از اطرافیانم صحبت می‌کردم بسیار از این اقدام خوشحال بودند.

منبع: تسنیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۰ ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
عملیات وعده صادق این آرامش رو به تمام ایرانیان داد