واگذاری ۲ هزار و ۸۰۰ قطعه زمین در استان قزوین 

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین از واگذاری ۲ هزار و ۸۰۰ قطعه زمین به خانوار‌های مشمول طرح‌های نهضت ملی مسکن، حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ۴ فرزندی و مشمولان قوانین حمایتی ایثارگران خبر داد.

وهاب میزانی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: در استان قزوین از ابتدای تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی و جمعیت تاکنون هزار و ۱۳۲ متقاضی در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت زمین دریافت کرده و یا در شرف دریافت زمین هستند.

وی افزود: همچنین در حال واگذاری زمین به ۲۲۴ خانوار دارای ۴ فرزند زیر ۲۰ سال هستیم.

سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی استان بیان کرد: با تلاش‌های به عمل آمده تاکنون هزار و ۲۸۸ قطعه زمین به متقاضیان حائز شرایط در طرح نهضت ملی مسکن استان اختصاص یافته است.

میزانی، همچنین تعداد خانوار‌هایی که در طرح مشمولین قوانین حمایتی ایثارگران زمین دریافت کرده اند را ۱۵۶ خانوار بیان کرد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان در خصوص مشخصات زمین یا واحد مسکونی اعطایی به متقاضیان جوانی جمعیت اظهار کرد: مساحت قطعه زمینی که واگذار می‌شود حداکثر تا ۲۰۰ مترمربع بوده و در صورتی که قیمت زمین از یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان بیشتر باشد دولت می‌تواند زمین را به‌صورت مشاعی به ۲ یا چند نفر واگذار کند و یا حتی مابقی را به قیمت کارشناسی روز از متقاضی دریافت کند.

وی با بیان اینکه زمین به صورت رایگان و فقط هزینه آماده‌سازی از متقاضیان اخذ می‌شود، افزود: پرداخت هزینه آماده‌سازی با اقساط ۸ ساله و پس از انقضای دوره تنفس ۲ ساله در تعهد متقاضیان بوده همچنین این هزینه بسته به نوع زمین و دیگر موارد متفاوت است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: مطابق با دستورالعمل‌های ابلاغی، در شهر‌های بالای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت امکان واگذاری زمین نیست و برای متقاضیان در این شهر‌ها باید در شهر‌های مجاور و یا شهر‌های جدید زمین واگذار شود و یا در صورت موافقت والدین در محل تولد پدر یا مادر زمین دریافت کنند مشروط بر اینکه شهری که انتخاب می‌کنند زیر ۵۰۰ هزار نفر جمعیت داشته‌باشد.

وی بیان کرد: خانوار‌هایی که مشمول این قانون هستند می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir در قسمت جوانی جمعیت ثبت نام و پس از احراز شرایط و پالایش برای مراجعه به ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌ها اقدام کنند تا متعاقباً اقدامات لازم پس از تأمین زمین انجام شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.