۴۱ درصد تصادفات منجر به فوت عابرین پیاده می‌شود

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: عابرین از دویدن و تردد در سطح معابر به صورت ناگهانی خودداری کنند.

 سرهنگ احسان مومنی گفت: طبق ماده ۲۱۵ آیین نامه راهنمایی و رانندگی تردد در معابر برای عابرین فقط از گذرگاه عابر و پل‌های هوایی صورت بگیرد.  برابر ماده ۲۱۵ آیین نامه راهنمایی و رانندگی عابرین پیاده مکلف هستند در هنگام عبور از سطح معابر حتما از پیاده رو عبور نمایند. 

وی افزود: در جا‌هایی که پیاده رو نیست عابرین پیاده باید از سمت چپ معبر و خلاف جهت دیگر وسایل نقلیه عبور نمایند و دلیل آن هم این است که وسایل نقلیه‌ای که از روبرو در حال تردد هستند آن‌ها را ببینند و اگر یک درصد حواس راننده پرت شد و به سمت آنها رفت عابرین بتوانند جان خود را نجات دهند. 

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: بر اساس همین ماده ۲۱۵ عابرین پیاده گرامی از پریدن و دویدن ناگهانی در سطح معابر می‌بایست جدا خودداری نمایند. 

سرهنگ مومنی افزود: همچنین تردد عابرین پیاده در سطح معابر بزرگراهی ممنوع است و زمانی که می‌خواهند به سمت دیگر بروند می‌بایست از گذرگاه‌های عابرین پیاده و پل‌های هوایی که به همین منظور تعبیه شده است استفاده نمایند. 

وی گفت: عابر پیاده‌ای که از عرض معابر بزرگراهی عبور می‌کند مسلما اگر تصادفی برای او روی دهد همکاران بنده به او نیز سهم تقصیر می‌دهند. بله عابرین پیاده هم بر اساس ماده ۲۱۵ آیین نامه راهنمایی و رانندگی در تصادفاتی که از محل‌های ممنوع عبور می‌نمایند سهم تقصیر می‌گیرند. 

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: ۴۱ درصد از تصادفات منجر به فوت شهر تهران در سال گذشته مربوط به عابرین پیاده بوده است. وقتی این آمار را بررسی می‌کردیم دریافتیم که بالای ۶۰ درصد از این آمار مربوط به تصادفات عابرین در معابر بزرگراهی بوده است. یعنی جایی اتفاق افتاده است که دقیقا عابرین پیاده نباید از آنجا عبود می‌کردند. در تمام این ۶۰ درصد به عابرین پیاده سهم تقصیر داده ایم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار