تاکید بر بهره گیری از رهنمود‌های رهبری در موضوع حجاب 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: در موضوع حجاب اول باید در زمین بازی دشمن فعال نشویم و دوم اینکه اجازه ندهیم بی‌حیایی و بی‌حجابی در جامعه رواج پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در گردهمایی ائمه جمعه استان قزوین گفت: یکی از موضوعات مهم جامعه، موضوع عفاف و حجاب با رهنمود‌های رهبر حکیم انقلاب اسلامی است، ایشان گفتند این موضوع را دیگران آوردند برای ما تبدیل به مسئله کردند، یعنی این اصلاً مسئله اصلی ما و اولویت اول جامعه ما نبود، دشمن این را برای ما مسئله کرد و آدم‌هایی را هم استخدام کرد که بی‌حیایی و بی‌حجابی را راه بیندازند.

وی ادامه داد: حال اگر به میدان می‌رفتیم و این مسئله را خیلی جدی می‌گرفتیم و افسر فعال این میدان می‌شدیم، سازنده دو قطبی بین باحجاب و بی‌حجاب می‌شدیم، یعنی جنگی که ما باید با صهیونیست‌ها داشته باشیم، آن جنگ در کوچه و خیابان‌های شهر‌های خودمان ایجاد می‌شد، یعنی ما صرفاً مشغول این موضوع می‌شدیم و از موضوعات دیگر غافل می‌گشتیم.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: البته این به معنای نادیده گرفتن موضوع عفاف و حجاب در جامعه نیست، رهبر حکیم انقلاب فرمودند دستگاه‌های مربوطه و قانون باید به‌صورت جدی پای این کار باشند، اما ایشان به سرعت از این موضوع گذر کردند و مسئله مهم همین بود که ایشان فرمودند دشمن این موضوع را برای ما ساخته است، متأسفانه خیلی‌ها حواسشان به این مسئله نیست.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی بیان کرد: البته تأکید می‌کنم که موضوع عفاف و حجاب موضوعی نیست که از آن به راحتی بگذریم و دشمن هم از سکوت ما استفاده کند و بی‌حیایی را در جامعه ما رواج بدهد، بلکه جمع بین دو مسئله مهم است، نخست اینکه در زمین بازی دشمن فعال نشویم، دوم اینکه اجازه ندهیم بی‌حیایی و بی‌حجابی در جامعه رواج پیدا کند، جمع بین این دو هنر ائمه جمعه است که هوای هر دو نکته را داشته باشند.

وی اضافه کرد: الحمدلله استان قزوین جزو استان‌های خوب در زمینه عفاف و حجاب است، البته گلایه‌هایی نیز وجود دارد، اما در مقایسه با استان‌های دیگر وضعیت نسبتاً خوبی دارد.

امام جمعه قزوین تأکید کرد: همان طور که در کشاورزی می‌گوییم اولویت‌بندی کنیم که برای تولید کدام محصولات کمتر آب مصرف می‌شود، در صنعت نیز همین طور است، برخی صنایع قتلگاه آب هستند، در حالی که در این استان صنایع کم‌آبی می‌تواند پا بگیرد که مصرف آب کمتری داشته باشند، باید به این مسئله توجه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی عنوان کرد: نکته دیگر اینکه طرح قرآنی مسطورا که اجرا شد بسیار مهم بود، اگر ما بخواهیم بازار گرایش مردم به قرآن و تقاضای مردم از ائمه محترم جمعه برای برگزاری جلسات تفسیر قرآن جدی شود و پشتوانه داشته باشد و انگیزه در مردم ایجاد شود، طرح مسطورا بهترین کار برای این مسئله بود.

وی یادآور شد: باید طرح مسطورا در درشتی و چشم‌گیری بزرگ‌ترین تیتر رسانه‌های ما بود، چون بسیار جذاب، حکیمانه، مفید و مؤثر بود، این محفل قرآنی و طرح مبارک مسطورا نباید محدود به ماه مبارک رمضان شود و در طول سال هم در صداوسیما و هم در عرصه‌های مختلف استمرار داشته باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.