نهاد‌های حقوق بشری:

بیش از ۸ هزار و ۴۰۰ فلسطینی در کرانه باختری دستگیر شده‌اند

۳ نهاد حقوق بشری از دستگیری گسترده غیرنظامیان فلسطینی توسط ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر خبر دادند.

از عملیات هفتم اکتبر ۲۰۲۳ جنبش حماس و سایر گروه‌های فلسطینی از جمله جهاد اسلامی علیه دشمن صهیونیست که بالاترین تلفات روزانه را به این رژیم تحمیل کرد، اسراییل کارزار دستگیری حداکثری فلسطینیان را آغاز کرده است به طوری که زندان‌های این رژیم اکنون ظرفیت نگهداری این حجم از زندانیان و بازداشت شدگان را ندارد. 

به گزارش الجزیره، ۳ نهاد حقوق بشری با صدور بیانیه‌ای مشترک از شمار بالای بازداشت شدگان فلسطینی بدست نظامیان صهیونیست انتقاد کردند. 

این ۳ نهاد شامل جامعه زندانیان فلسطینی، کمیسیون امور بازداشت شدگان، و انجمن حمایت از زندانیان و حقوق بشر آدامیر (Addameer) در بیانیه خود آورده اند: از هفتم اکتبر تاکنون بیش از ۸ هزار و ۴۲۵ فلسطینی در کرانه باختری رود اردن توسط نظامیان صهیونیست بازداشت شده اند. 

این بیانیه می‌افزاید: بازداشت این میزان فلسطینی در چنین بازه کوتاهی بی سابقه است. این در حالی است که ۵۴۰ کودک و ۶۶ روزنامه نگار در میان بازداشت شدگان هستند. 

این نهاد‌های حقوق بشری با اشاره به بدرفتاری‌های صورت گرفته با بازداشت شدگان، تاکید دارد: این افراد مورد بدرفتاری قرار گرفته اند. بسیاری از آنها به شدت کتک خورده اند و با خانواده هایشان بدرفتاری شده است. طی فرآیند دستگیری، این افراد به طور گسترده از ربوده و خانه هایشان ویران شده است. همچنین خودرو، پول، و جواهرات آنها توسط نظامیان صهیونیست توقیف شده است. 

اقدامات نظامیان رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه در حالی رخ می‌دهد که ۷۰۰ هزار شهرک نشین صهیونیست مستقر در کرانه باختری روزانه با کمک ارتش اسراییل به صورت وحشیانه در حال حمله به فلسطینیان بوده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده و دارایی‌های آنها را به آتش می‌کشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار