اجرای بیش از ۱۰۲۱ کیلومتر روکش آسفالت در راه‌های مازندران

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای مازندران از اجرای بیش از ۱۰۲۱ کیلومتر روکش آسفالت در راه‌های استان خبر داد.

حسن جهانیان مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای مازندران از اجرای بیش از ۱۰۲۱ کیلومتر عملیات روکش آسفالت محور‌های اصلی، فرعی و روستایی استان در طی دو سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۲۱۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

او افزود: در راستای ارتقای ایمنی در سطح محور‌های ارتباطی استان عملیات اجرایی ۵۳۸ کیلومتر روکش آسفالت در سطح محور‌های اصلی و فرعی با اعتباری بالغ بر ۱۱۰۰ میلیارد تومان در طی دو سال گذشته انجام پذیرفت.

جهانیان گفت: در راستای محرومیت زدایی راه‌های روستایی استان عملیات اجرایی ۴۸۳ کیلومتر زیر سازی، آسفالت و روکش آسفالت در سطح محور‌های روستایی استان با اعتباری حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان در طی دو سال گذشته انجام گردید.

او افزود: این اداره کل با هدف تأمین ایمنی عبور و مرور، کاهش میزان خرابی راه، کاهش هزینه‌های استهلاک وسایل نقلیه و همچنین ایجاد شرایط مناسب برای رسیدن به موقع به مقصد، در قالب قرارداد‌های منعقده با پیمانکاران لکه گیری و روکش آسفالت محور‌های غرب، مرکز و شرق اقدام به لکه گیری و روکش آسفالت راه‌های شریانی و اصلی و روستایی حوزه استحفاظی استان نموده است.

جهانیان گفت: به منظور تسهیل در امر تردد و افزایش ایمنی محور‌ها اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت در محور‌های مواصلاتی استان به صورت روزانه (با استفاده از آسفالت گرم و سرد) صورت گرفته است.

او افزود: با توجه به ویژگی شاخص ترانزیت و توریستی بودن این استان روکش آسفالت محور‌های شریانی و اصلی می‌تواند نقش مهمی را در بهبود و سرعت مبادلات اقتصادی منطقه و ایمنی کاربران جاده‌ای ایفا نماید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.