یادگار شیرین شهید خدمت برای بوشهری‌ها

آب شیرین کن ۷۰ هزار متر مکعبی نیروگاه اتمی بوشهر از طرح‌های مهم این استان با تاکید و پیگیری حضرت آیت الله رئیسی، رئیس جمهور شهید کلنگ زنی و تامین اعتبار شد تا بخش زیادی از مشکلات آب شرب مردم بوشهر را رفع کند.

استاندار بوشهر گفت: پیشرفت فیزیکی این طرح مهم و یادگار شیرین ماندگار آیت الله رییسی برای بوشهریها هم اینک به ۲۳ درصد رسیده است.

احمد محمدی زاده افزود: عملیات اجرایی آبشیرین کن ۷۰ هزار مترمکعبی بوشهر همزمان با بزرگداشت هفته دولت در شهریور ۱۴۰۱ به حضور روز جمعه با حضور محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی،آغاز شد.

وی تصریح کرد: حضرت آیت الله رئیسی در پی مطالبات مردم نسبت به تامین آب شرب، دستور موکد برای اجرای آب شیرین کن ۷۰ هزار متر مکعبی نیروگاه اتمی بوشهر را صادر کرد و به طور مکرر نیز پیگیر پیشرفت فیزیکی این طرح بود.

محمدی زاده یادآور شد: با تلاش شبانه روزی انجام شده، مخزن نگهداری آب شیرین کن از پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی و کل طرح نیز از پیشرفت ۲۳ درصدی برخوردار است.

استاندار بوشهر گفت: از همه ظرفیت موجود برای تکمیل این یادگار ارزشمند رییس جمهور شهید بهره می بریم و هیچ فرصتی را هدر نخواهیم داد.

استاندار بوشهر ادامه داد: ظرفیت تولید آب از تاسیسات آب‌شیرین‌کن استان تا قبل از تشکیل دولت سیزدهم ۳۵ هزار مترمکعب بود که با تکمیل طرح‌های در دست اجرا اکنون به ۱۰۵ هزار مترمکعب رسیده است.

محمدی‌زاده اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده این میزان تولیدات آب شیرین کن ها تا پایان دولت سیزدهم به ۲۲۰ هزار مترمکعب در روز می‌رسد.

وی افزود: بزرگترین تاسیسات آب‌شیرین‌کن توسط سازمان انرژی اتمی در جوار نیروگاه اتمی بوشهر با ظرفیت ۷۰ هزار مترمکعب در حال احداث است که روند اجرایی آن مطلوب به شمار می رود.

استاندار بوشهر تصریح کرد: همچنین واحدهای جدید آب‌شیرین‌کن در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر با ظرفیت ۱۲۵ هزار مترمکعب در حال اجرا هستنند.

محمدی‌زاده یادآور شد: ساخت آب‌شیرین‌کن در شهرهای دیر، بنک، عسلویه و روستاهای هلیله بوشهر و تنگستان اجرایی شده است.

برچسب ها: رییس جمهور ، طرح ها
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.