کلرسنجی بیش از ۹۲۵ هزار مورد آزمون در سطح شبکه توزیع آب شرب شهر‌ها و روستا‌ها

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت : طی پارسال بیش از ۹۲۵ هزار مورد آزمون کلرسنجی در سطح شبکه توزیع آب شرب شهر‌ها و روستا‌های استان انجام شده که این تعداد فراتر از تعداد تعیین شده استاندارد است.

حشمت الله احمدی مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت : انجام ۳۳هزار و ۵۲۸ مورد آزمون میکروبی، بیش از یک میلیون مورد آزمون کدورت، سه هزار و ۳۶ مورد آزمون شیمیایی و یک هزار و ۷۶۸ مورد آزمون ریز آلاینده آلی و معدنی از دیگر اقدامات مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۲ بوده است.

وی با اشاره به پیاده سازی و اجرای برنامه ایمنی آب مطابق اهداف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آبفای کشور در پنج شهر و سه روستای زیر پوشش بیان کرد: اجرای کالیبراسیون سالیانه تجهیزات در ۱۶ آزمایشگاه موجود، از دیگر اقدامات بوده است.

احمدی با بیان اینکه انجام پایش و تدابیر لازم جهت حفظ کیفیت آب شرب برای این شرکت در صدر اولویت‌ها قرار دارد، اظهار کرد: کنترل کیفی آب شرب در کل استان به صورت مداوم در ۱۷ آزمایشگاه بر اساس استاندارد‌های روز در حال اجراست و یکی از سیاست‌ها و رویکرد‌های اصلی شرکت تضمین کیفیت آب شرب مصرفی در چارچوب استاندارد‌های تدوین شده برای مشترکین است .

برچسب ها: آب و فاضلاب ، آب شرب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.