محموله کمک‌های ایران به شمال افغانستان رسید

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد، نخستین محموله کمکی برای سیل‌زدگان به شهر مزارشریف در شمال افغانستان رسیده است.

 عالیشوندی، معاون امور بین‌الملل جمعیت هلال احمر گفت: بر اثر جاری شدن سیل در ولایت بغلان افغانستان و سایر ولایات که باعث کشته شدن تعداد زیادی از مردم و خسارات مالی نیز شده است، محموله کمکی ایران به این کشور ارسال شد.

وی ضمن ابراز همدردی با مردم افغانستان گفت: این کمک‌ها در چارچوب همکاری‌های انسان‌دوستانه و براساس وظایف ذاتی خود در جهت تسکین آلام بشری صورت گرفته است.

 باتوجه به درخواست جمعیت هلال‌احمر افغانستان، اولین هواپیما حامل محموله بشردوستانه، شامل اقلام زیستی، چادر، پتو و مواد غذایی و....به کشور افغانستان و به مقصد مزارشریف ارسال شد.

این محموله کمک‌های بشردوستانه شامل مواد خوراکی، خیمه و چادر است.

جمعیت هلال احمر ایران پیشتر اعلام کرده بود که طالبان برای کمک به سیل‌زدگان افغانستان درخواست کمک کرده است و این کشور با ارسال کمک‌های بشردوستانه از جمله تیم‌های درمانی و امدادی به افغانستان موافقت کرده است.

بر اساس گزارش‌های رسمی حکومت طالبان تاکنون بیش از 400 نفر بر اثر وقوع سیل در افغانستان جان خود را از دست داده‌اند و صدها خانه نیز تخریب شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار