معاون قضایی دیوان عالی کشور:

مهمترین ویژگی رئیس جمهور شهید تحول گرایی و ولایتمداری بود

معاون قضایی دیوان عالی کشور گفت: یکی از ویژگی‌های آیت الله رئیسی در دوران مسئولیتش در دستگاه قضایی، تحول گرایی بود.

 به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا سید کریمی معاون قضایی دیوان عالی کشور در مراسم گرامیداشت  آیت الله رئیسی و همراهانش اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های آیت الله رئیسی در دوران مسئولیتش در دستگاه قضایی، تحول گرایی بود و هر کجا قدم می‌گذاشت در آن بخش تحولی ایجاد می‌کرد، در اوایل سال ۱۳۷۰ دادسرای انقلاب تهران در ساختمان اوین مستقر بود که با همت ایشان، مجموعه دستگاه قضایی از زندان اوین منفک شد و در خیابان معلم دایر شد.

وی ادامه داد: در دورانی که آیت الله رئیسی ریاست سازمان بازرسی را برعهده داشت، بازرسی متمرکز در استان تهران بود، اما ایشان تمام ادارات کل استانی را احیا و فعال کردند و با ایجاد تحول اساسی در اساسنامه سازمان بازرسی، یکی از بهترین دوره‌های سازمان بازرسی را رقم زدند.

کریمی افزود: آیت االه رئیسی معتقد بودند در هر بخشی باید تحول ایجاد کرد و بنا داشتند در منصب ریاست جمهوری تحول اساسی و ریشه‌ای در مدیریت اجرایی کشور ایجاد کنند.

معاون قضایی دیوان عالی کشور با اشاره به دو ویژگی مهم رئیس جمهور شهید اضافه کرد: تدین، تقوا، اخلاص و ولایتمداری ایشان موجب شد از سمت دادیاری تا ریاست قوه قضائیه پیش بروند و منشأ برکات و خیرات بسیاری برای کشور شوند.

وی افزود: ولایت مداری و تبعیت بدون، چون و چرای آیت الله رئیسی از منویات مقام معظم رهبری به گونه‌ای بود که بنده به خاطر دارم در پی دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص فساد اقتصادی در دهه هفتاد، آیت الله رئیسی بلافاصله ظرف ۲۴ ساعت جلساتی را تشکیل دادند و در رابطه با فساد در ادارات و ارگان‌ها گزارش‌هایی تهیه و به مراجع قضایی ارسال کردند.

معاون قضایی دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: با مردم بودن و استماع مشکلات آنها و سرکشی به استان‌ها برای رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی، استقبال بی نظیر مردم در مراسم تشییع را در چندیدن استان در پی داشت و ان شاءالله همه ما این ویژگی را سرلوحه کارمان قرار دهیم و در بخش قضایی و اداری به نحو احسنت پاسخگوی ارباب رجوع باشیم که عاقبت بخیری در همین است.

مراسم گرامیداشت آیت الله رئیسی و هیأت همراه با حضور حجت الاسلام والمسلمیمن منتظری رئیس دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین موحدی دادستان کل کشور، معاونین دیوان عالی کشور و دادستانی کل کشور، قضات و کارمندان در نمازخانه کاخ دادگستری برگزار شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
United States of America
masoud
۰۲:۳۱ ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
با سلام و احترام به خالق جان و روح همه
ای کاش اقای رییسی، قبل از سفر، اجازه میگرفت
ای کاش میتوانسیتم بگویم به ایشان که راه ارتباط و پاسخ گرفتن جواب ، با خالق بزرگ و خالق هر (جان و (روح) کجاست .
و با هماهنگی خالق آب و هوا ، ورود میکردن به ناحیه ایی که شاید برای امری عوامل جوی، در حال کاری بودن و ما شاهد چنین حادثه نمیشدیم‌
تسلیت به محضر خالق روح و جانها و خالق زمین ، که بخشی از روح و‌جان خودشان را بر سر و تنه مرحوم رییسی قرار دادن و در اخر...... چیزی جز تاسف برای دوست داران نداشت
آخرین اخبار