استقبال مردم از طرح درمان رایگان تمام کودکان زیر هفت سال

رییس بیمارستان محمد کرمانشاهی گفت : طرح دولت برای درمان رایگان تمام کودکان زیر هفت سال دارای بیمه پایه در این مرکز درمانی با استقبال مردم مواجه شده و اثرات خوبی هم در سلامت عمومی داشته است.

فریبرز لطفی رییس بیمارستان محمد کرمانشاهی گفت : طرح درصد قابل توجهی از جامعه را تحت پوشش قرار می‌دهد و دلیل اصلی ارائه آن حمایت از طرح جوانی جمعیت است بر این اساس شرکت‌های بیمه هم مکلف به پوشش صد در صدی خدمات بیماران هستند.

وی اظهار کرد: این طرح از اول اردیبهشت امسال به صورت رسمی آغاز شده و قبل از آن زیرساخت‌های لازم در بیمارستان آماده شده بود؛ اکنون تمام کودکان که یکی از بیمه‌های پایه را داشته باشند بدون دریافت هیچ هزینه‌ای بابت جراحی، بستری و دارو درمان می‌شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون چنین طرحی که بیماران را به صورت رایگان تحت پوشش قرار دهد وجود نداشته است، ادامه داد: در ادوار گذشته کودکانی که دچار بیماری‌های خاص بودند رایگان درمان می‌شدند، اما طرح جدید شامل همه کودکان است.

وی افزود: اکنون بیمارستان محمد کرمانشاهی به عنوان مرکز درمانی فوق تخصصی غرب کشور حتی از استان‌های همجوار پذیرش بیمار دارد و درمان تمام و کمال کودکان در این مرکز درمانی تاثیر خوبی در سلامت عمومی داشته است.

به گفته لطفی، بیمارستان فوق تخصصی دکتر محمد کرمانشاهی با ۱۸۲ تخت مصوب در شرایط عادی و تعداد تخت‌های بیشتر در زمان اوج بیماری‌های فصلی و همه‌گیر یکی از ۲۳ بیمارستان فوق تخصصی اطفال ایران است که اغلب رشته‌های فوق تخصصی کودکان را داراست .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.