نخستین گفتاورد ملی در کردستان برگزار می‌شود

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان گفت: نخستین گفتاورد ملی با شعار «نخبگان؛ حکمرانی دانش‌بنیان» در راستای اجرایی کردن شعار سال و مشارکت دادن مردم در امور مهم حکمرانی دوم تیر در کردستان برگزار می‌شود.

جمال سلیمی اظهار کرد: نخستین گفتاورد ملی با شعار «نخبگان؛ حکمرانی دانش‌بنیان» به همت بنیاد نخبگان در راستای اجرایی کردن شعار سال و مشارکت دادن مردم در امورات مهم حکمرانی از دوم تا چهارم تیر سال جاری در کردستان برگزار می‌شود.

وی گفت: نخستین گفتاورد ملی نخبگان بستری برای ارائه چرخش‌های تحول آفرین در حوزه‌های ملی و پولی، منابع طبیعی، امنیت غذایی، نظام سلامت، حکمرانی و سیاستگذاری با از محور‌های پنجگانه این گفتاورد ملی است.

سلیمی در ادامه به عزم جدی دولت و نظام برای خلق بستر و فرصت‌های لازم در راستای حضور نخبگان و یا مشارکت دادن ایده‌ها و طرح‌های پیشرو آنان در اداره امور کشور گریزی زد و گفت: حمایت و استقبال از ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه مردمی از اولویت‌های مهم دولت است.

وی با دعوت از همه اقشار مردم استان برای شرکت در این رویداد ملی، گفت: در مرحله منطقه‌ای این رویداد شرکت‌کنندگان استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و همدان ایده‌های خود را به دبیرخانه ارسال می‌کنند و پس از رقابت با یکدیگر، طرح‌های برتر به مرحله کشوری (نهایی) راه پیدا می‌کنند.

به گفته وی، در نخستین گفتاورد ملی نخبگان افراد بدون توجه به تحصیلات و با هر تخصص و شغل و حرفه‌ای که دارند، می‌توانند ایده‌های خود را در راستای رفع مسائل و مشکلات کشور، ثبت کرده و در این رویداد و رقابت ملی مشارکت داشته باشند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان افزود: شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت انفرادی و یا گروهی ایده‌های خود را مبتنی بر ارائه راهکار‌های رفع مشکلات و چالش‌های جدی کشور و اصلاح و رشد شاخص‌های کلان و توسعه‌گرا به دبیرخانه ارائه داده و در این اتفاق ارزشمند شرکت کنند.

سلیمی اضافه کرد: کل این رویداد متناسب با شعار سال یعنی فراهم کردن زمینه مشارکت‌دهی همه مردم در امورات کشور و مملکت تدوین شده و گفتاور ملی نخبگان فرصتی را برای ارتباط و تعامل دوسویه جامعه نخبگانی کشور، مدیران و اقشار گوناگون مردم فراهم کرده است.

 علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد می‌توانند ایده‌های خود را تا ۲۸ خرداد به آدرس اینترنتی https://debate.bmn.ir/ ارسال کنند.

ایده‌ها و طرح‌ها در هر مرحله ارزیابی شده و هدایایی نیز برای شرکت‌کنندگان برتر در نظر گرفته شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.