اتوبوس‌های شهری به کمک دوچرخه‌سواران یزدی می‌آیند

رئیس سازمان حمل‌ونقل شهرداری یزد گفت: برای تسهیل استفاده از دوچرخه در نقاط مختلف شهر، امکان جابه‌جایی دوچرخه با اتوبوس‌های شهری راهم شده است.

مهدی فعالی رئیس سازمان حمل‌ونقل شهرداری یزد با اشاره به کاهش استفاده از دوچرخه در فرهنگ شهر یزد برای طی مسافت‌های کوتاه،گفت: سازمان حمل‌ونقل شهرداری یزد با تجهیز برخی از اتوبوس‌ها به رک دوچرخه فرصت را برای اضافه‌کردن دوچرخه به وسایل حمل‌ونقل همگانی فراهم کرده است.

وی بر ضرورت اجرای حمل‌ونقل ترکیبی به‌ویژه استفاده از دوچرخه تأکید کرد و افزود: برای تسهیل استفاده از دوچرخه در نقاط مختلف شهر، امکان جابه‌جایی دوچرخه با اتوبوس‌های شهری در قالب «رَک» فراهم شده است.

رئیس سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری یزد اضافه کرد: در قالب این طرح که در اتوبوس‌های اسکانیا و در حال حاضر در خیابان امام خمینی (ره) اجرا می‌شود، شهروندان می‌توانند برای استفاده از دوچرخه در نقاط دیگر شهر، آن را با اتوبوس جابه‌جا کنند.

فعالی با اشاره به استفاده از «رَک» برای جابه‌جایی دوچرخه‌ها تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح ترویج فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری و اجرای حمل‌ونقل ترکیبی است.

وی گفت: یکی از راه‌حل‌ها برای کنترل معضلات ترافیکی موجود در معابر کم‌عرض مرکز شهر یزد، توزیع جابه‌جایی شهری در سیستم‌های مختلف حمل‌ونقل شهری، متناسب با تقاضای سفر و شرایط ویژه بافت تاریخی است.

رئیس سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری یزد اعلام کرد: فراهم‌شدن شرایط جابه‌جایی دوچرخه با اتوبوس شرایط را برای دوچرخه‌سواری در شهر دوچرخه‌ها فراهم می‌کند تا هم شاهد نشاط شهروندی و کاهش ترافیک و هم کاهش مشکلات زیست‌محیطی باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار