استاندار زنجان گفت: برنامه‌های مناسبتی عید سعید غدیر و دهه امامت و ولایت محتوا محور و خلاقانه برگزار شود.

 محسن افشارچی روز یکشنبه در جلسه سیاستگزاری بزرگداشت عید سعید غدیر در استان زنجان گفت: حضور گسترده مردمی در جشن های غدیر و دهه امامت و لایت زمینه و فرصت مناسبی برای ارائه و انتقال محتواهای متناسب با این واقعه عظیم است.

وی بر ضرورت توسعه و ترویج فرهنگ غدیر خم تاکید کرد و افزود: این مناسبت‌ها بهترین ایام برای تبیین جایگاه والای ولایت فقیه در جامعه اسلامی است از این رو در کنار ظرفیت های بزرگ مردمی،‌ همدلی و همکاری دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و هنری ویژه گرامیداشت غدیر خم ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه اهمیت عید غدیرخم، تکلیف ما را در زنده نگه داشتن آن سنگین می کند، گفت: در کنار جشن های سرور و شادی، باید محتوا در سرلوحه کار مبلغان باشد.

حجت‌الاسلام علی خاتمی اظهار کرد: عید غدیر تکامل دین اسلام و به قدری باارزش است که خداوند فرموده بعد از این واقعه، کفار توان آسیب زدن به دین اسلام را نخواهند داشت.

بنابر اعلام ستاد بزرگداشت غدیر استان زنجان مهمانی کیلومتری رهروان غدیر در مسیر چهارراه امیرکبیر تا امامزاده ابراهیم(ع) زنجان همزمان با روز غدیر در شهر زنجان برگزار می شود.

علاوه بر مهمانی کیلومتری غدیر، برگزاری برنامه های مختلف جشن و جلسات تبیینی در مساجد استان،‌ فضاسازی محیطی و برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و هنری طی ایام دهه امامت و ولایت در استان زنجان پیش بینی شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.