دستگاه ایکس- ری به زودی در بندر امیرآباد راه ‎اندازی می ‏شود.

محمد علی موسی پور گرجی مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد با بیان اینکه به زودی دستگاه ایکس- ری در بندر امیرآباد راه ‎اندازی می‏شود گفت: با این اتفاق همه کالا‌های ترانزیتی که به بندر وارد و یا از بندر خارج می‌شوند با دقت رصد خواهد شد و ورود و خروج کالا‌ها شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت.

او افزود: با پیگیری‌های بعمل آمده و هماهنگی با اداره کل گمرک بندر امیرآباد قراردادی جهت نصب و راه اندازی یک دستگاه ایکس – ری در محوطه عملیاتی بندر به منظور رصد دقیق کالا‌های ترانزیتی به امضای طرفین رسیده و مقرر شد به زودی یک دستگاه ایکس – ری کامیونی در بندر امیرآباد راه اندازی گردد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت: برای انجام این کار زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع در اختیار گمرک قرار گرفته و به زودی عملیات نصب این دستگاه توسط یک شرکت دانش بنیان و تحت نظر گمرک آغاز خواهد شد.

موسی پور با اشاره به این رویداد مهم، افزود: بنادر از جمله مبادی مهم کشور محسوب می‌شوند و به منظور کنترل و جلوگیری از قاچاق کالا و همچنین بر اساس نوع کالا‌ها و تردد تریلی‌ها در بنادر دستگاه ایکس – ری کامیونی در مبادی ورودی گمرکات نصب می‌گردد و این دستگاه‌ها قادرند کلیه کالا‌ها حتی کانتینر را بصورت دربسته رصد کنند. مدت زمان اجرای این پروژه یک سال طول خواهد کشید و در سال ۱۴۰۴، بهره برداری از این فناوری رسما آغاز خواهد شد.

او گفت:با جایگزین کردن تکنولوژی ایکس – ری به جای روش‌های دستی و سنتی، سرعت ورود و خروج کشنده‌ها و کامیون افزایش یافته و امکان تجزیه و تحلیل محموله‌ها هم با سرعت بالا برای اپراتور مقدور می‌باشد که این کار باعث کاهش صف و ترافیک کامیون‌ها در بندر و افزایش دقت در بازرسی از محموله‌ها می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.