امروز در ساعات بعدازظهر، ناپایداری جوی و دریایی در هرمزگان پیش بینی می‌شود.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان؛ امروز در ساعات صبح در سواحل و جزایر مه رقیق صبحگاهی و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در پاره‌ای نقاط استان بویژه ارتفاعات و محدوده تنگه هرمز، رشد ابر‌های همرفتی و رگبار پراکنده باران و رعد و برق پیش بینی می‌شود که توصیه می‌شود از صعود به ارتفاعات و قرارگیری در حریم رودخانه‌های فصلی خودداری گردد.

 در دیگر نقاط که شرایط بارشی مهیا نیست، بروز ناپایداری به صورت تند باد لحظه ای، خیزش گرد و خاک و کاهش موقتی کیفیت هوا، دور از انتظار نیست.

دریا نیز در ساعات صبح تا ظهر نسبتاً آرام خواهد بود، اما در ساعات بعدازظهر و شب، وزش باد‌های نسبتاً شدید شمال غربی برروی خلیج فارس و جزایر غربی استان (کیش و لاوان) پیش بینی می‌شود و دریا در محدوده خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج خواهد شد که بیشینه سرعت باد بیش از ۴۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا، بیش از یک و نیم متر پیش بینی می‌شود.

 توصیه می‌شود در این ساعات شناور‌های سبک و صیادی از رفت و آمد خودداری کنند و تمهیدات لازم برای رفت و آمد ایمن شناور‌ها در نظر گرفته شود.

 روز پنجشنبه تمرکز باد‌های نسبتاً شدید شمال غربی بر روی نیمه شرقی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز بویژه جزایر کیش و لاوان خواهد بود و همچنان دریا در این نواحی دریایی، مواج پیش بینی می‌شود. همچنین در مناطق غربی استان  افزایش سرعت باد سبب گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و شعاع دید افقی خواهد شد و به لحاظ دمایی نیز تا پایان هفته جاری، نوسان ۱ تا ۳ درجه‌ای دما مورد انتظار است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.