کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: دمای هوای استان در روز‌های پیش رو روند افزایشی داشته و شهر‌های مختلف استان ۴ تا ۵ درجه گرم‌تر می‌شوند.

یاسر اشتاد کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی با تداوم فعالیت امواج تراز میانی جو تا اوایل هفته آینده در برخی ساعات شاهد رگبار‌های متناوب باران همراه با رعد و برق در مناطق مستعد توام با تگرگ و وزش باد گاهی شدید در سطح استان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: با توجه به ماهیت رگباری بارش‌ها در طی این مدت احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها به ویژه در نیمه شمالی استان وجود دارد.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته پلدشت با ۶ میلی‌متر بیشترین بارش را داشت و در شهر‌های خوی، چالدران، مهاباد، میاندوآب و نقده نیز بارندگی‌هایی تا ۲ میلی متر ثبت شد.

وی با اشاره به اینکه هشدار نارنجی برای فعالیت این امواج در استان برای هفته جاری صادر شده است، ادامه داد: توصیه می‌شود که دستگاه‌های خدمات رسان و عضو مدیریت بحران تمهیدات لازم را در این زمینه به کار گیرند و شهروندان نیز از تردد در ارتفاعات تا اطلاع ثانوی بپرهیزند.

اشتاد اظهار کرد: توصیه می‌شود دامداران از چرای دام در ارتفاعات تا پایان فعالیت امواج در منطقه خودداری کرده و به علت احتمال بروز صاعقه در دامنه کوه‌ها هم تردد نداشته باشند.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته چالدران با دمای ۹ درجه بالای صفر خنک‌ترین و پلدشت با دمای ۳۴ درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر استان بودند؛ دمای ارومیه هم بین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد نوسان داشت.

آذربایجان‌غربی استانی کوهستانی با بارش‌های متنوع در طی فصول مختلف سال است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.