بیش از ۳۰۰ هزار تن هلو و شلیل از باغات استان مازندران برداشت شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی تولید هلو و شلیل در این استان نسبت به سال قبل، گفت: در سایه حمایت‌های دولت سیزدهم از کشاورزان و تلاش بی‌وقفه باغداران مازندرانی، امسال شاهد برداشت بیش از ۳۰۰ هزار تن از این محصول خوشمزه و مغذی از باغات استان بوده‌ایم.

او این افزایش تولید را بی‌سابقه در تاریخ کشاورزی مازندران دانست و گفت: این دستاورد بزرگ، حاصل برنامه‌ریزی‌های دقیق، سرمایه‌گذاری‌های هدفمند و همدلی و همراهی دولت، کشاورزان و بخش خصوصی است.

مؤمنی گفت: دولت سیزدهم در راستای حمایت از کشاورزان، اعتبارات قابل‌توجهی را به بخش کشاورزی اختصاص داده است. این اعتبارات در زمینه‌های مختلفی ازجمله توسعه باغات، احداث سیستم‌های آبیاری نوین، خرید ادوات کشاورزی و پرداخت تسهیلات به باغداران هزینه شده است.

او حمایت از ترویج دانش و فناوری را از دیگر عوامل این افزایش تولید دانست و افزود: دولت سیزدهم با حمایت از برگزاری دوره‌های آموزشی و ترویج استفاده از دانش و فناوری نوین در بخش کشاورزی، به افزایش بهره‌وری و ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی کمک کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی تسهیل فرآیند صادرات را از دلایل انگیزشی کشاورزان برای افزایش تولید محصول خواند و گفت: دولت با تسهیل فرآیند صادرات محصولات کشاورزی، به باغداران کمک کرده است تا محصولات خود را به بازار‌های جهانی عرضه کنند.

او به حمایت دولت مردمی از کشاورزان اشاره کرد و افزود: دولت با ارائه تسهیلات و خدمات مختلف به باغداران، ازجمله یارانه نهال، آموزش‌های فنی و ترویج روش‌های نوین باغداری، از افزایش تولید هلو و شلیل در این استان حمایت کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۰۱ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
ما در جنوب کشور هلو شلیل زرد آلو کیلویی ۱۵۰ هزار تومان میخریم
این دوران طلایی برداشت هلو هست و اگر نبود باید کیلویی ۳۰۰ میخریدیم تازه همش سبز و نارس هست و هیچ مزه ای نداره