سردار سلامی گفت: یکی‌از رسالت‌های سپاه مصونیت‌بخشی در مقابل آسیب هایی است که نسل جوان را تهدید می‌کند.

سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز پنج‌شنبه در آیین افتتاح مرکز چند منظوره شهید زیادیان اظهار کرد: بازدید امروز ما از این مرکز جنبه‌های تلخ و بسیار شیرینی داشت؛ تلخ از این جهت که این بلای خانمان‌سوز و ویران‌گر موادمخدر توانسته بر بخشی‌از جامعه جوان ما نفوذ کند و آنها را از شرایط یک زندگی سالم محروم نماید.

به گزارش فارس، وی گفت: این برای ما قابل تحمل نیست چراکه ما در فرهنگ اسلامی و ملی با این شعر زیبای شاعر گرانقدر تاریخ که «بنی آدم اعضای یکدیگرند ...» زندگی می‌کنیم و اگر بر یک عضو، حتی یک عضو جامعه مشکلی یا نقصی و زخمی وارد شود همه پیکره ملت ایران احساس درد می‌کنند چراکه ما با قلب‌هایمان باهم پیوند داریم و اعضای یک پیکره واحد هستیم و هیچکس در این سرزمین بدون احساس آرامشِ مردم احساس آرامش ندارد و همه ما در مقابل این مخاطرات مسوول هستیم و باید مسوولانه عمل کنیم. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: جامعه‌ای پویا، رشید، صاحب حرکت و رشد است که جوانان آن سالم، صالح، پویا، خلاق، پرتحرک و پرانرژی باشند و جامعه‌ای می‌تواند در مقابل تهدید‌ها و جنگ‌ها و آسیب‌ها باایستد که پیکره جوان آن کارآمد، پرطراوت، سالم و با نشاط باشد.

سرلشکر سلامی ادامه داد: موادمخدر عامل سست‌شدن روح اراده، قوت ذهنی، قوای جسمی و روح معنوی انسان‌ها می‌شود و بنیاد‌های خانواده را سست و انسان را از زندگی محروم و قوه ذهن انسان را تخدیر می‌کند و از انسان موثر که می‌تواند دنیا را تغییر دهد انسانی بی‌اثر می‌سازد.

وی تصریح کرد: هر یک جوان می‌تواند آینده جهان را تغییر دهد و منشا جریانی قوی برای پیشرفت جامعه باشد؛ یک جوان معادل همه جوانان است و احیا یک نفر و بازگردان آن به زندگی معادل احیا کل بشریت است و قتل یک انسان اگر بدون حجت شرعی باشد معادل قتل همه انسان‌هاست.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انسان، زیباترین مخلوق عالم هستی است؛ او نیکوترین و زیباترین و درخشنده‌ترین جلوه آفرینش است و این پدیده (اعتیاد) خطری جدی بر شاکله انسانی و جامعه است و باید با آن مبارزه کرد و همان‌طور که مقابل تهاجم دشمن خارجی و فرهنگی و تحریم، مقاومت و ایستادگی می‌کنیم باید مقابل آن بایستیم.

سرلشکر سلامی بیان کرد: یکی‌از رسالت‌های اصلی سپاه مصونیت‌بخشی به نسل جوان در مقابل تهدیدات و آسیب‌هایی است که جسم و جان، هویت، شرافت و عزت نفس و کرامت او را تهدید می‌کند؛ انسان یک هویت جسمانی نیست و ترکیبی از جسم و روح الهی است و ترکیب روح و جسم، یک انسان کامل را شکل می‌دهد و یکی‌از هدف‌های ما این است که جوانان را از این خطر جهانی و خانمان‌سوز نجات دهیم.

وی ادامه داد: دشمنان از هر زاویه‌ای تلاش دارند جوامع را با ترویج اعتیاد و ابتذال و دور نگه‌داشت از حقیقت زندگی، زوال و فروپاشی را در شخصیت جوانان ایجاد و آنها را با بحران شخصیت روبه‌رو کنند و خانواده را سست و فرپاشند و نعمت زندگی شیرین را از مردم بگیرند و ما برای این پدیده باید برنامه داشته باشیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: آنچه امروز در این مرکز مشاهده کردیم حکایت از یک ایمان و باور مستحکم و همت و دلسوزی بیش‌از اندازه و فداکاری برای نجات انسان‌ها و وفاداری به اصول و تجلی احساس عمیق برای نجات هم بود و این اردوگاه با فضای زیبا و مجموعه کارگاه‌ها و استراحتگاه‌ها و ورزشگاه‌ها و درمانگاه‌ها توانسته فضایی را برای بازگشت جوانان به زندگی فراهم کند و نشان دهد که هیچ انسانی در این جامعه مورد غفلت واقع نمی‌شود و نظام اسلامی به همه انسان‌ها و به جسم و جان و سلامت انسان‌ها می‌اندیشد. سرلشکر سلامی بیان کرد: وقتی انسان‌هایی این‌چنین دلسوز هست و به انسان درمان و آموزش ارائه می‌دهد و برای آنها زمینه اشتغال فراهم می‌کند و با خانواده‌های آنها مرتبط است و از تحقیر شخصیت جلوگیری می‌کنند و کار بسیار مشکل را سهل می‌کنند و از زندگی و سلامت خود می‌گذرند باید دانست که واقعا این کار‌ها جز برای خدا نیست و کسی جز برای رضای خدا این کار را نمی‌کند.

وی عنوان کرد: با ایجاد این مرکز الحمدلله فضای بسیار پیشرفته و نو و لطیف و نظیفی که در آن انسان به زیبایی تنفس معنوی می‌کند ایجاد شده که جای تقدیر از عزیزان سپاه حضرت محمد رسول الله و عزیزان و خیرینی که سپاه را در این امر خطیر همراهی می‌کنند، دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: در پایان توصیه‌ام به برادران مددجو این است که با اراده عمل کنند و همکاری کنند تا به نحو شایسته از این فضا استفاده کنند و آینده درخشانی را برای خود و خانواده رقم بزنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
کوهکمری
۱۹:۵۶ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
تا هنجارها بیشتر شده هرروزهم بدتر از دیروز بعضی نخبه ها وسلبتیها بر آن دامن میزنند برخورد با آنهارا صلب آزادی می دانند بعضی نخبه طوری حرف میزنند آدم خیال میکند این آدم صددرصد منابع اطلاعاتی سیاه وموصادهماهنگ هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۲ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
چهار کیلومتر آسفالت سالم تو مملکت نداریم همه شکسته و همه چاله و چوله یعنی وزیر راه و شرمساری چه داره میکنه با این کشور؟!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۷ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
سپاه نور چشم ایران است ،ملت دوستتان دارند
Iran (Islamic Republic of)
اعتراض
۱۴:۴۵ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
وام ایثارگران به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ از سال 1366 تاکنون وام ایثارگر به بنده نداد چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
بیش از دو سال است که ایثارگری سربازی و هم بسیجی از طریق سپاه اسلامشهر اقدام کردم و تاکنون هیچ خبری صدوری کارت ایثارگری نیست چرا؟
۱۴:۴۵ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
بیش از دو سال است که ایثارگری سربازی و هم بسیجی از طریق سپاه اسلامشهر اقدام کردم و تاکنون هیچ خبری صدوری کارت ایثارگری نیست چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۸ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
چهار کیلومتر آسفالت سالم تو مملکت نداریم همه شکسته و همه چاله و چوله یعنی وزیر راه و شرمساری چه داره میکنه با این کشور؟!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۳ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
با بودن این اصلاح طلبان که دقیقا مثل نسل های قبلی فلسطین هستند ، اگر سپاه نبود الان به دست اصلاح طلبان سرنوشتی بهتر از غزه نداشتیم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۳ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
دقیقا همینطوره.
Iran (Islamic Republic of)
محمودزاده
۱۳:۵۹ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
سردار باور کن وقتی اقازادگان این مملکت در دامن پرمهرومحبت شیطان بزرگ در حال پرورشند و مسولان مملکت تربیت فرزندگانش را به دست او سپردن ما به چه رویی به جوانان این مملکت مصونیت ببخشیم در مملکتی که مسولان نظام نتوانستن بر روی فرزندانشان کنترل داشته باشند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۸ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
بیشتر جوانها تفریحشون شده پارتی مختلط ،سیگار ،قلیان، مخدرها، ...جناب سردار ،ما که نمیگیم وظیفه شماست ولی حالا که خودتون میگین،پس دیگه کی قراره این وظیفه انجام بشه؟!
آخرین اخبار