نهاد‌های سازمان ملل پس از تحلیل تصاویر ماهواره‌ای اعلام کردند که بیش از نیمی از زمین‌های کشاورزی در نوار غزه ویران شده است.  

مرکز ماهواره‌ای سازمان ملل و سازمان خواربار و کشاورزی متعلق به این سازمان می‌گویند پس از تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای از ماه مه سال ۲۰۱۷ تا امسال متوجه شده‌اند که ۵۷ درصد مزارع کشاورزی دائمی و زمین‌های زراعی که برای امنیت غذایی نوار غزه بسیار ضروری هستند، تخریب شده است. 

به گزارش الجزیره، این وضعیت به دلیل جنگ، جا به جایی خودرو‌های سنگین، بمباران و گلوله‌باران ایجاد شده است. 

این در حالی است که قحطی در غزه رو به گسترش است و به گفته سازمان جهانی بهداشت دست‌کم ۸ هزار کودک زیر ۵ سال در غزه به سوءتغذیه حاد مبتلا شده‌اند.

تدروس آدهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: «بخش قابل توجهی از جمعیت غزه اکنون با گرسنگی فاجعه بار و شرایط قحطی مانند مواجه هستند». به گفته رئیس سازمان جهانی بهداشت، تاکنون دست‌کم ۳۲ مورد مرگ در نوار غزه به دلیل سوء تغذیه ثبت شده است. 

ماه گذشته، رژیم صهیونیستی گذرگاه رفح بین غزه و مصر را که به عنوان یک دروازه کلیدی برای امدادرسانی و ارسال کمک‌های بشردوستانه عمل می‌کرد، تصرف و مسدود کرد. 

کریم خان، دادستان دیوان کیفری بین‌المللی به دنبال آن است که به دلیل گرسنگی دادن عمدی به غیرنظامیان که نوعی جنایت جنگی محسوب می‌شود، دستور بازداشت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را صادر کند.

مترجم: زهرا نجفی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار