فرماندار قصرشیرین گفت : مرز خسروی به صورت ۲۴ ساعت آماده تردد زواری است که در روز عرفه و سایر ایام می‌خواهند به عتبات عالیات مشرف شوند.

محمد نجفی فرماندار قصرشیرین ضمن اشاره به در پیش بودن روز عرفه گفت : تردد زوار در این مرز به‌صورت ۲۴ ساعته دارد صورت می‌گیرد و باید گفت که مرز خسروی آمادگی لازم برای تردد زائرینی که این مرز را برای زیارت روز عرفه انتخاب می‌کنند،دارد.

وی افزود: به تعداد زائرین وسایل حمل‌ونقل برای رفت‌وبرگشتشان فراهم‌شده است.

فرماندار شهرستان قصرشیرین در خصوص اقدامات لازم برای تسهیل شدن تردد زائرین، تصریح کرد: در خصوص تردد زوار از گیت‌ها برای مهر زدن گذرنامه سعی شدن که تعداد پرسنل بخش گذرنامه افزایش پیدا کند تا تردد به سهولت صورت گیرد و با رایزنی‌های صورت گرفته با طرف عراقی و همکاری آنها زائرین می‌توانند به‌صورت ۲۴ ساعته از مرز تردد کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه با توجه به نزدیک بودن مرز خسروی برای تشرف به عتبات، ولی خیلی از زائرین ممکن است، به این مرز آشنایی‌های لازم را نداشته باشند، اما بحمدالله از سال گذشته که موضوع اربعین در این مرز بحمدالله با فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب در مرز، اکنون بیشتر شناخته‌شده است.

نجفی در خصوص پیش‌بینی تعداد تردد زائرین گفت: پیش‌بینی دقیقی برای تردد زائرین از این مرز وجود ندارد ولی تخمین زده می‌شود که بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از این مرز تردد کنند.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود اوج تردد زوار در مرز خسروی فردا شنبه ۲۶ خردادماه اتفاق افتد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.