معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم گفت:خودکفایی در تولید حدود یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار انواع گل و گلدان و درختچه فصلی در سطح مناطق هشتگانه نقش زیادی در کاهش هزینه‌ها داشت.

مهدی اصفهانیان مقدم،معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم  اظهار کرد: طرح جامع فضای سبز شهری در سال گذشته تهیه و تصویب شد تا مورد استفاده سازمان سیما منظر و فضای سبز قرار گیرد. 

وی افزود: پیگیری‌ها برای طی کردن مراحل نهایی طرح تفصیلی فضای سبز برای استفاده در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری قم انجام‌شده است.

 معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری قم تأکید کرد: یکی از موضوعاتی که در راستای کاهش هزینه‌های تمام‌شده در حوزه معاونت خدمات شهری و محیط‌زیست دنبال شد، مباحث مربوط به تولید گل و گیاه است.

 اصفهانیان مقدم ادامه داد: به دلیل خرید گل و گیاه تولیدشده در استان‌های شمالی و شهر محلات توسط کشور‌های حوزه خلیج‌فارس، قیمت این گیاهان افزایش یافت؛ بنابراین تصمیم بر این شد تا از ظرفیت‌های داخل استان و شهر قم استفاده شود و در نتیجه گلخانه‌هایی در مناطق هشتگانه و به‌صورت مرکزی در بوستان غدیر با محوریت سازمان سیما منظر و فضای سبز ایجاد شدند.

 وی افزود: در سال ۱۴۰۲ بالغ‌بر حدود یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار انواع گل و گلدان و درختچه فصلی در سطح مناطق هشتگانه تولید شد و در مناسبت‌ها و فصول مختلف مورد استفاده قرار گرفت که این کار نقش زیادی در کاهش هزینه‌ها داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار