رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر ۳ هزار تن سیب در سردخانه‌های استان باقی مانده که تا ۲۰ روز آینده همگی وارد بازار می‌شود.

خسرو شهبازی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به ورود ۳ هزار تن سیب از سردخانه‌های استان به بازار، گفت: پارسال۴۴۰ هزار تن سیب زیر درختی با برنامه ریزی و مدیریت، فرآوری و به محصول صادراتی تبدیل شد که امیدواریم با توسعه واحد‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی با همکاری بخش خصوصی این میزان فرآوری را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه از مجموع ۱۲۲ هزار هکتار از اراضی باغی استان حدود ۶۵ هزار و ۴۱ هکتار جزو باغات سیب هستند، اضافه کرد: پارسال بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن سیب از باغ‌های استان برداشت شده که ۳۰ درصد کل تولید سیب کشور را شامل می‌شود.

رئیس جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکلی در نگهداری سیب در سردخانه‌های استان وجود ندارد، تصریح کرد: پارسال و همچنین امسال با مکاتباتی که انجام شد، صادرات سیب بدون توقف ادامه داشت و کشور‌های پاکستان، هند، ترکیه، روسیه، افغانستان و کشور‌های حوزه خلیج فارس و اقلیم کردستان عراق از جمله مقاصد صادراتی سیب استان بودند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.