مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: ۴۲۵ دانش آموز تحت حمایت این نهاد در آستانه کنکور سراسری از خدمات تحصیلی تقویتی با هدف تقویت بنیه علمی و آموزشی بهره‌مند شدند.

روح اله صالحی مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: ارائه خدمات تحصیلی و تقویت بنیه تحصیلی و آموزشی دانش آموزان تحت حمایت از اولویت‌های کمیته امداد در حوزه فرهنگی است.

وی با بیان اینکه ۲۷۰ دانش‌آموز پایه دوازدهم و ۱۵۵ دانش آموز پشت کنکوری تحت حمایت این نهاد در استان هستند، افزود:دانش‌آموزان تحت حمایت به منظور موفقیت بیشتر در کنکور سراسری، ضمن تفاهم با موسسات آمادگی کنکور در این کلاس‌ها و آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کنند.

صالحی با تاکید بر اینکه حمایت از دانش‌آموزان کنکوری تا زمان انتخاب رشته ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: یکی از الزامات تکمیل چرخه پشتیبانی از دانش‌آموزان کنکوری، امکان ارایه خدمات مشاوره تحصیلی تا زمان انتخاب رشته تحصیلی است و در همین راستا، اقدامات لازم در خصوص ارائه خدمات انتخاب رشته تحصیلی به دانش‌آموزان انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه سال گذشته قریب به ۱۰۰ دانش آموز زنجانی در رشته‌های برتر دانشگاهی از جمله رشته‌های پزشکی قبول شدند، ادامه داد: تلاش می‌کنیم با شناسایی استعداد‌های برتر و هدایت تحصیلی فرزندان معنوی تحت حمایت این نهاد در دانشگاه‌های معتبر و رشته‌های برتر افزایش یابد.

صالحی حمایت از نخبگان زیر پوشش را یکی از رویکرد‌های اصلی این نهاد دانست و افزود: کمیته امداد برای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت یک وظیفه عام و برای رشد نخبگان یک وظیفه ویژه دارد که با این نگاه به توانمندسازی بیشتر جامعه هدف کمک می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه در زمینه‌های علمی، پژوهشی، ورزشی و فرهنگی نسبت به شناسایی مددجویان نخبه اقدام شده است، افزود: تعامل و هم‌افزایی با سایر نهاد‌ها و سازمان‌ها و شناسایی و اولویت‌بندی مشکلات نخبگان در حوزه دانش آموزی و دانشجویی در دستور کار کمیته امداد استان قرار دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.