رئیس آموزش نیروی انسانی شرکت پالایشگاه گاز ایلام گفت: در راستای توانمندسازی نیروی انسانی برای دستیابی به تولید مستمر و پایدار، در طول سال گذشته ۵۳ هزار و ۹۲۰ نفر ساعت آموزش در این شرکت ثبت شد.

حسین قمری رئیس آموزش نیروی انسانی شرکت پالایشگاه گاز ایلام اظهار کرد: این آموزش‌ها شامل حوزه‌های بهبود مدیریت، عمومی، فرهنگی و تخصصی بوده که نقش مهمی در تحقق اهداف سازمان داشته است.

وی بیان کرد: این تعداد دوره آموزشی شامل ۱۹ هزار ۸۳۸ نفر ساعت در حوزه های تخصصی، ۳۳ هزار و ۱۵۷ نفر ساعت عمومی و فرهنگی و ۹۲۵ نفر ساعت در زمینه بهبود مدیریت بوده است.

رئیس آموزش نیروی انسانی شرکت پالایشگاه گاز ایلام یادآور شد: سیاست‌های آموزشی بایستی به نحوی برنامه‌ریزی شود که تمامی نیازها و الزامات سازمانی از قبیل انضباط فردی و گروهی، روابط میان فردی، خلاقیت، تمایل به کار تیمی، تحقق اهداف کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت، استانداردها، آیین نامه ها، دستورالعمل‌ها و ریسک‌های سازمان را شناسایی و متناسب با آنها نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام کرد.

قمری به چالش‌های پیش روی آموزش در شرکت اشاره کرد و گفت: نبود بلیط ایاب و ذهاب هوایی و زمینی، دوری ایلام از مرکز علمی و نبود زیرساخت های لازم برای برگزاری دوره های آموزشی به صورت آنلاین از مشکلات اساسی برای برگزاری دوره های آموزشی و دعوت از اساتید برجسته کشوری بوده است.

وی با بیان اینکه تدوین استانداردهای شغلی صلاحیت حرفه‌ای نیروهای پیمانکاری بیش از ۵۰ درصد پیشرفت داشته است، ادامه داد: در راستای تفاهم نامه عقد شده شرکت ملی گاز با سازمان فنی حرفه ای، این شرکت میزبانی دو کارگروه تخصصی از مجموع ۱۷ کارگروه را با عنوان " کارگاه مرکزی " و " برنامه ریزی تعمیرات " بر عهده داشته و برنامه ریزی لازم جهت تحقق کامل برنامه طی سال جاری انجام شده است.

رئیس آموزش نیروی انسانی شرکت پالایش گاز ایلام از برنامه ریزی و اجرای موفق بیش از ۶ هزار و ۷۱۲ نفر ساعت دوره آموزشی برای خانواده های کارکنان در حوزه هایی همچون استعدادیابی کودک و نوجوان، افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس، فن بیان و سخنوری، مهارت نه گفتن و زبان انگلیسی خبر داد.

قمری اضافه کرد: در حال حاضر آموزش پودمانی مدیران میانی در دست اجرا بوده و این پودمان آموزشی برای ۳۶ نفر از مدیران میانی با هدف ارتقاء سطح دانش و توسعه مهارت های مدیریتی و تشویق و ترغیب نیروهای تحت اختیار مدیران به کار گروهی، خلاقیت و نوآوری، ارتباطات و تعاملات بین فردی و درون واحدی بوده است.

شرکت پالایش گاز ایلام پالایشگاه گاز ایلام به منظور تأمین گاز طبیعی مصرفی استان ایلام، تقویت فشار گاز خط‌ لوله سراسری در غرب کشور و همچنین تأمین خوراک پتروشیمی ایلام با پالایش گاز ترش میدان گازی تنگ بیجار در ۲۵ کیلومتری شمال غرب شهر ایلام و در شهرستان چوار احداث شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.