معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با گرامیداشت هفته ملی سلامت مردان، بر اهمیت اطلاع‌رسانی، حساس‌سازی و توجه بیشتر گروه‌های مختلف جامعه به اولویت‌های سلامت مردان تاکید کرد.

عباس رضاییان‌زاده با اشاره به انتخاب شعار «مردان سالم، ایران قدرتمند و جوان» برای گرامیداشت این مناسبت در سال جاری گفت: سلامت مردان موضوعی است که موجب استحکام و ارتقای سلامت نیروی کار جامعه می‌شود و توسعه کشور را در پی دارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: عادت‌های غلط مانند مصرف سیگار، الکل، اعتیاد و استرس شغلی در مردان بیشتر است و از سوی دیگر مردان کمتر به پزشک مراجعه کرده و مراجعه به مراکز درمانی را به دلایل مختلف از جمله موانع فرهنگی تا بروز مراحل پیشرفته و خطرناک بیماری به تأخیر می‌اندازند.

او با بیان اینکه مردان حدود نیمی از جمعیت کشور و نیروی مولد و فعال کار را در جامعه تشکیل می‌دهند، افزود: بار بیماری‌ها در کشور در جنس مذکر نشان می‌دهد اغلب ناشی از تعداد سال‌های از دست رفته به علت مرگ زودهنگام و همچنین سال‌های سپری شده توام با ناتوانی با عواملی مانند حوادث ترافیکی و غیر مترقبه، بیماری‌های قلبی، سقوط از ارتفاع و حوادث ناشی از کار است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز هدف از نامگذاری هفته ملی سلامت مردان را تاکید بر سلامت مردان ایرانی و حساس‌سازی آنان به توجه بیشتر به جنبه‌های مختلف پیشگیری از مخاطرات سلامت عنوان کرد.

او، این هفته را فرصت مناسبی برای جلب حمایت و توجه بیشتر مردم و مسئولان به سلامت مردان و تاثیر آن بر سلامت جامعه با رویکرد ارتقای سواد سلامت مردان و نقش موثر آن در جوانی جمعیت و فرزندآوری، پیشگیری از ناباروری، سبک زندگی سالم بر مبنای آموزه‌های طب ایرانی و افزایش امید به زندگی با پیشگیری از بیماری‌های شغلی، حوادث و سوانح جاده‌ای و شناسایی زودرس سرطان‌های شایع مردان دانست.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار