محمودی با اشاره به انجام ۴۷ عملیات امداد و نجات توسط نجاتگران هلال احمر در مناطق متأثر از سیل گفت: عملیات جست‌وجوی مفقودین در چالوس ادامه دارد.

بابک محمودی اظهار داشت: از لحظه وقوع سیل و آبگرفتگی از ۲۴ تا ۲۸ خردادماه ۱۴۰۳، در ۶ استان متأثر از سیل و آبگرفتگی از جمله آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان و مازندران، نجاتگران هلال احمر طی ۴۷ مورد عملیات امداد و نجات به ۲۸۸ نفر امدادرسانی‌کردند.

وی افزود: نجاتگران هلال احمر در این مدت ۵۲ نفر را به مناطق امن منتقل کرده، آب ۳۷ باب منزل مسکونی را تخلیه کرده و به ۳ نفر اسکان اضطراری دادند.

وی ادامه داد: متاسفانه ۲ نفر از هموطنان در منطقه چالوس جان خود را از دست دادند و همچنین عملیات جست‌وجو برای پیدا کردن یک نفر مفقودی توسط نجاتگران هلال احمر کماکان ادامه دارد.

بابک محمودی تصریح کرد: در این مدت ۵۰ قرص نان، ۲۰ بسته غذایی و ۴۸ قوطی کنسرو جات در بین متأثرین از سیل و آبگرفتگی توزیع شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اضافه کرد: تعداد ۷۹ تیم عملیاتی متشکل از ۲۶۳ امدادگر و نجاتگر در این ۶ استان به متأثرین از سیل و آبگرفتی خدمات امدادی ارائه دادند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار