معاون میراث فرهنگی استان اردبیل از تهیه پرونده سه روستای هدف گردشگری با هدف ثبت در زنجیره دهکده‌های جهانی گردشگری خبر داد.

یحیی نجارقابل گفت: پرونده سه روستای واجد شرایط استان اردبیل با هدف ثبت در زنجیره دهکده‌های جهانی گردشگری تهیه و به معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی ارسال می‌شود.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با بیان اینکه زنجیره دهکده‌های جهانی گردشگری زیر نظر سازمان جهانی یونسکو انتخاب و معرفی می‌شود، افزود: ۲ روستای برندق و کزج از شهرستان خلخال و روستای موئیل از شهرستان مشگین‌شهر با توجه به ظرفیت‌های موجود در این روستا‌ها برای قرار گرفتن در لیست نهایی روستا‌های ایران در سال ۲۰۲۵ معرفی می‌شوند.
به گفته او، روستا‌های متعددی در استان اردبیل قابلیت طرح در سطح جهانی را دارند، اما با توجه به محدودیت در انتخاب سه روستا و به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد روستا‌های منتخب مانند مطرح بودن به عنوان قطب گردشگری، بافت روستایی و تولید محصولات بومی و کشاورزی این سه روستا از استان اردبیل انتخاب شده‌اند.
نجارقابل افزود: طرح روستا‌های هدف گردشگری در سطح ملی و جهانی موجب رونق گردشگری استان و توسعه محلی می‌شود و انتظار می‌رود دستگاه‌های متولی در راستای توسعه زیرساخت‌های این روستا‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.