مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: کشاورزانی که درساعات اوج بار، مصرف خود را کنترل کنند از پاداش ویژه برخوردار شده و هزینه برق آنها رایگان می‌شود.

یوسف اینانلو مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در خصوص مدیریت مصرف انرژی در ایام تابستان گفت: برای تامین برق پایدار برای همه مشترکان از سوی شرکت توانیر برنامه‌هایی پیش بینی شده و با اجرای طرح‌های تشویقی و اعطای پاداش زمینه مدیریت در پیک بار را فراهم کرده است.

وی بیان کرد: در این راستا چند طرح مهم پیش بینی شده و در صورتی که کشاورزان در این برنامه‌ها مشارکت کنند می‌توانند از پاداش‌های تشویقی و تعرفه رایگان برق استفاده کنند.

اینانلو اظهارداشت: در صورت مشارکت کشاورزان در مدیریت بار به مدت پنج ساعت در ساعات گرم بعدازظهر تابستان با صنعت برق همکاری کنند، هزینه برق مصرفی در بقیه ۱۹ ساعت شبانه روز رایگان خواهد بود.

وی اضافه کرد: اگر بیشتر از ۵ ساعت صرفه جویی و مدیریت مصرف صورت گیرد کشاورزان از پاداش ویژه برخوردار می‌شوند و می‌توانند به صورت پلکانی افزایشی، برق صرفه‌جویی شده را با نرخی در حدود دو هزار و ۵۰۰ تومان در هر کیلو وات ساعت یعنی ۴ برابر هزینه تأمین برق به توانیر بفروشند و ما از آنها خریداری خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین اضافه کرد: طرح دیگر استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی است و اگر کشاورزان معادل ٨٠ درصد ظرفیت برقی چاه‌های خود از نیروگاه‌های خورشیدی برای تأمین برق استفاده کنند، از معافیت طرح‌های مدیریت بار تابستان استفاده خواهند کرد.

وی بیان کرد: همچنین کشاورزان در این طرح می‌توانند مازاد مصرف خود را بجز ایام گرم سال در تابلوی سبز بورس و خرید تضمینی به وزارت نیرو بفروشند.

اینانلو اظهارداشت: روش دیگر بهینه سازی سیستم‌های برقی چاه‌های کشاورزی است که با این همکاری بیشتر، صرفه‌جویی بیشتری ممکن می‌شود و مشترکان کشاورزی می‌توانند با استفاده از بهینه سازی الکتروموتور‌ها و ارتقای کارآیی آنها از پاداش ۴ برابری هزینه‌های تامین برق استفاده کنند.

وی گفت: امیدواریم با مشارکت مشترکان بتوانیم ایام تابستان را با کمترین چالش سپری کرده و انرژی پایدار همه مشترکان را به نحو مطلوب تامین کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.