رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: در سه ماهه نخست امسال، ۱۰۰ درصد پرونده‌های قضایی در استان مختومه شد.

محمد رزم، ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه، سالروز شهادت آیت الله دکتر سیدمحمد بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان به خصوص شهید رحمن استکی، اظهار داشت: شهید بهشتی سند ماندگار قوه قضائیه است و هنوز گنجینه‌های شخصیتی ایشان برای همه ناشناخته است.

وی با اشاره به اینکه در تقویم ملی، از یکم تا هفتم تیرماه به عنوان هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است، افزود: این هفته فرصتی مغتنم برای معرفی شهید بهشتی به نسل جوان است.

رزم اضافه کرد: جنبه مردمی از مهمترین جنبه‌های قوه قضائیه است و امروز قوه قضائیه به عنوان قوه‌ای که عدالت و امنیت را در جامعه بر عهده دارد برای خدمت به مردم تلاش مجاهدانه دارد.

وی با اشاره به عملکرد دستگاه قضایی استان، بیان داشت: فروردین ماه سال گذشته، ۲۰۹ هزار و ۹۳۷ فقره پرونده قضایی تشکیل و به مراجع قضایی استان ابلاغ شد که از این تعداد ۲۹۶ هزار و ۲۷۰ فقره پرونده مختومه شده است.

رزم تصریح کرد: همچنین در سه ماهه نخست امسال، ۱۰۰ درصد پرونده‌های قضایی در استان مختومه شدند.


بیشتر بخوانید


وی اظهار داشت: ابلاغ‌های الکترونیک به ۹۴ درصد رسیده است که نسبت به سال قبل دو درصد افزایش داشته است.

رزم گفت: شعب نامتعارف از ۷۰ شعبه به ۳۱ شعبه رسیده است.

وی ادامه داد: افزودن ۱۷ شعبه به دستگاه قضایی استان، جذب ۵ قاضی جدید در دستگاه قضایی استان، و کاهش میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌های قضایی به کمتر از ۷۵ روز از اقدامات این دستگاه برای خدمت رسانی بهتر به مردم و آسان نمودن امورات آن‌ها است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۳ ۰۱ تير ۱۴۰۳
کذب محض است پرونده زمین های وردنجان وتومانک حدود ۴۰ سال است که بلا تکلیف است مردم رو سرگردان کرده اند
آخرین اخبار