دبیر کل سازمان ملل نسبت به افزایش تنش‌ها در شمال سرزمین‌های اشغالی هشدار داد.  

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد مدعی شد که بروز جنگ تمام عیار بین حزب‌الله لبنان و اسرائیل می‌تواند فاجعه‌ای «فراتر از تصور» را در پی داشته باشد. 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دبیرکل سازمان ملل خطاب به خبرنگاران گفت: «بگذارید واضح بگویم. مردم منطقه و جهان نمی‌توانند هزینه تبدیل شدن لبنان به غزه را هم بپردازند». 

همزمان با تشدید تنش‌ها در شمال فلسطین اشغالی، مقامات متعددی نسبت به تبدیل شدن این تنش‌ها به یک جنگ تمام عیار هشدار داده‌اند. در همین راستا قرار است وزیر خارجه آلمان به زودی سفری به غرب آسیا داشته باشد. در پی گمانه‌زنی‌ها در این خصوص، نشریه صهیونیستی هاآرتص اخیرا در گزارشی صراحتا اعلام کرده است که ارتش اسرائیل راهی برای مقابله با پهپاد‌های حزب‌الله ندارد. 

از سوی دیگر، شبکه سی‌ان‌ان به نقل از سه مقام مطلع آمریکایی ابراز نگرانی کرده که در صورت وقوع جنگ، سامانه پدافند اسرائیل از جمله گنبد آهنین توانایی دفع همه حملات را نخواهد داشت و احتمالا از پا در می‌آید. یک مقام ارشد دیگر در دولت بایدن وضعیت کنونی را «خطرناک» توصیف کرده، زیرا به گفته او حزب‌الله زرادخانه‌ای از موشک و پهپاد دارد که به طور چشمگیری بزرگ‌تر، مخرب‌تر و پیچیده‌تر از زرادخانه حماس است.

مترجم: زهرا نجفی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
مازیار
۱۸:۰۹ ۰۳ تير ۱۴۰۳
آقای گوترش چرا می ترسی ما هر وقت بخواهیم اسراییل نابود می کنیم بهت حق می دیم که نگران سگ آمریکا واسراییل باشی دیگه ما به حرفهای شما کاملا آگاهیم شما هم شریک جنایت اسراییلی ها هستید دیگه دنیا شما را شناخته امدین اعتراض جنبش دانشجویی راه انداختین که به دنیا بگویید ما در بین جامعه ادم وجدان دارهم داریم در حالی که هم کودک کشی راه انداختین هم اعتراض شما مثل شیطان بازیگر خوبی هستید کومونست ها که خوشحال هستند از این نسل کشی مثل ژاپن کره چین و حتی قطر وعربستان امارت همتون حرمله خولی معاویه یزید زمان هستید صحرای کربلا باز هم تکرار شده
Iran (Islamic Republic of)
از سال 1917 تاکنون در هر جای دنیا جنایتی رخ می دهد دست آمریکا جنایتکار در کار است.
۱۳:۴۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
از سال 1917 تاکنون در هر جای دنیا جنایتی رخ می دهد دست آمریکا جنایتکار در کار است.
Iran (Islamic Republic of)
فرزند چهارم که کپن نداشت
۱۰:۳۶ ۰۲ تير ۱۴۰۳
قبل تبدیل شدن لبنان به غزه ای دیگر سایر نقاط فلسطین اشغالی تبدیل به غزه میشه و سگ هار صهیونیست عمرش به آخر می‌رسه ان شا الله
Germany
ناشناس
۰۹:۵۴ ۰۲ تير ۱۴۰۳
نگران نباش ما تا دادن سلاح هسته ای از حزب الله حمایت میکنیم
Germany
ناشناس
۰۹:۵۳ ۰۲ تير ۱۴۰۳
نگران نباش لبنان زمین تا آسمون با غزه فرق میکنه چون ما بهشون استینگر و تاو و کورنت میدیم
Iran (Islamic Republic of)
ابی
۰۶:۳۷ ۰۲ تير ۱۴۰۳
خب راست میگه بنده خدا. درسته هیچی از دستش درنمیاد اما گناه داره به حرفش گوش نمیدن
Iran (Islamic Republic of)
علی اکرادلو
۰۰:۰۹ ۰۲ تير ۱۴۰۳
اسرائیل ازاین غلطهانمی تونه بکنه لبنان دیگه غزه نیست....؟!
Iran (Islamic Republic of)
ابی
۰۶:۴۶ ۰۲ تير ۱۴۰۳
اسرائیل نه آمریکا. اسرائیل فقط سگ آمریکاست و بس.
آخرین اخبار