دبیر انجمن کودکان ایران گفت: بیماری دیابت نوع دو در بین کودکان ایران از نوع یک پیشی گرفته است.

محمد زنوزی راد متخصص کودکان و دبیر انجمن کودکان ایران در همایش سالیانه انجمن کودکان گفت: بعد از پیروزی انقلاب شبکه‌های بهداشتی گسترش خوبی پیدا کرده است و شاخص‌های بهداشتی ایران ارتقا پیدا کرده است.  

وی افزود: واکسن پنوموکوک قوی‌ترین ویروس‌های بیمارستانی را پوشش داده و از مرگ و میر کودکان پیشگیری می‌کند.  

زنوزی راد ادامه داد: به جای خرید دستگاه ام آر آی با مبلغ حداقل ۶۰ میلیارد تومان باید در زمینه تغذیه با شیر مادر از بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری می‌شود.

دبیر انجمن کودکان ایران تاکید کرد: چاقی و دیابت با همدیگر مرتبط هستند. معتقدم که باید دهکده سلامت در ایران راه اندازی شود. در ایران دیابت نوع دو در کودکان از نوع یک پیشی گرفته است؛ چاقی سبب توسعه جامعه نخواهد بود‌.

زنوزی راد تاکید کرد:کودکانی که از شیر مادر تغذیه نکرده باشند دچار بیماری اسهال در فصل گرما شده و مبتلا به بیماری پوکی استخوان و دیابت بزرگسالی در این نوزادن بیشتر از سایر نوزادان است.  

وی ادامه داد: در این کنگره سعی شده در خوره درمان کودکان به بک وحدت روبه برسیم؛ اکنون ۱۵ انجمن علمی در ابران داریم که در حوزه کودکان فعالیت می‌کنند.  

زنوزی راد تاکید کرد: همایش انجمن پرستاران کودکان برای اولین بار در کسور برگزار شده است.

در این همایش ۲۷۴ استاد این حوزه سخنرانی خواهند کرد. در این همایش ۲۲۰ مقاله جهت ارائه تایید شده است. مقالات به صورت دیجیتال است.

وی گفت: استاد قریب طب نوین اطفال را در ایران راه اندازی کرده است. وی یک پزشک حاذق از نظر علمی و اخلاقی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۳ ۰۸ تير ۱۴۰۳
شاید فکر کنید بخاطر غذاهاست اما ما سالم ترین غذاها رو درمقایسه با گذشتگانمون میخوریم پس چرا بیماری زیاد شده؟ چون دیابت یک بیماری ارثی و ژنتیکیه قدیما هرکس مرض قند میگرفت میمرد اما الان علم انقدر پیشرفت کرده که با قرص و انسولین تا صد سالگی هم عمر میکنن عین یک ادم عادی و این خیلی خوبه اما یک نکته منفی داره اونم این که در کار طبیعت دخالت شده و جلو حذف شدن طبیعی ژن های بیماری و ضعیف گرفته شده