معاون رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شش قتل غیر عمد با همکاری مردم، ریش سفیدان و نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی فقیه در استان صلح و سازش شد.

حسنعلی فاتحی عصر شنبه در دیدار شورای عالی قضائی استان با نماینده ولی فقیه در استان گفت: طی ۹ ماه اخیر ۲۶۱ میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض از سوی ستاد دیه استان برای آزادی ۲۱۷ زندانی پرداخت شد.
 
وی بیان کرد: نرخ رسیدگی به پرونده‌ها ۱۰۵ درصد است که توانستیم جایگاه دوم را در کشور به دست بیاوریم و در تیرماه سال گذشته، ۳۲ هزار و ۶۶۰ پرونده وجود داشت که از این تعداد ۲۲ هزار و ۳۰۰ پرونده از آنها کاسته شده که نرخ ۱۰۷ درصدی را نشان می‌دهد.
 
فاتحی تصریح کرد: پنج هزار و ۶۹۱ پرونده در تیرماه گذشته وجود داشت که در بازه زمانی ۹ ماه این تعداد از دستور کار خارج شد و نرخ رسیدگی‌به پرنده‌ها در دادگاه کیفری در این مدت ۱۰۲ پرونده است.
 
وی افزود: تعداد شعب تجدید نظر در استان هشت مورد بود که به ۱۲ مورد افزایش یافته است.
 
فاتحی تصریح کرد: همچنین ۲۳۸ هکتار از اراضی منابع ملی با همکاری محیط زیست و منابع طبیعی استان رفع تصرف و از تغییر کاربری ۳۴۹ هکتار از اراضی ملی استان جلوگیری شد.
 
وی افزود: از ۳۸ هزار و ۲۶۹ پرونده ارجاعی به شورا‌های حل اختلاف استان، در بخش صلح و سازش نیز ۱۴ هزار و ۶۱۲ پرونده منجر به صلح و سازش شد.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.