مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: خیران نیکوکار بومی و غیربومی برای انجام سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی در زمینه توسعه و تجهیز مدارس استان تفاهم نامه امضا کردند.

سید رضا حسینی نیک مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: خیران نیکوکار بومی و غیربومی برای انجام سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی در زمینه توسعه و تجهیز مدارس استان تفاهم نامه امضا کردند که این تفاهم نامه‌ها در بیست و ششمین جشنواره خیران مدرسه ساز که روز‌های سوم و چهارم تیر ماه در تهران برگزار شد برای ساخت ۵۰ فضای آموزشی بسته شده است.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از خیران مدرسه سازی که برای ساخت فضا‌های آموزشی کهگیلویه وبویراحمد مشارکت کرده‌اند غیربومی هستند تاکید کرد: به همین علت این جشنواره در تهران برنامه ریزی شده است.

حسینی نیک تصریح کرد: در دولت سیزدهم بیش از ۲۰۳ طرح آموزشی در قالب ۷۰۰ کلاس درس در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد ساخته شده است، اما با وجود این تلاش‌ها هنوز نواقص زیادی وجود دارد که نیازمند مشارکت خیران است.

وی ابراز کرد: همچنین در دولت سیزدهم بیش از یکهزار میلیارد ریال برای تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی، هنرستان ها، گرمایشی و سرمایشی و ۲۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید تجهیزات آموزَشی و کمک سرانه مصرفی ۷۲ هنرستان در ۲ سال اخیر جذب و توزیع شد.

حسینی نیک با اشاره به کمبود فضا‌های آموزشی و خوابگاهی به ویژه در شهر مهاجرپذیر یاسوج و وجود نواقصی مانند پایین بودن زیرساخت‌های مراکز آموزشی هنرستانی در شهر‌های مختلف استان از خیران نیکوکار خواست تا برای کمک به تقویت امکانات آموزشی مدارس این خطه پیش قدم شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.