همزمان با عید سعید غدیر ۲ مرکز درمانی ناباروری و ژنتیک رویان بوعلی سینا و همچنین درمانگاه سعدی شیرازی ذیل بیمارستان پیوند اعضا بوعلی سینا فردا ۵ تیرماه در شیراز افتتاح می‌شود.

همزمان با عید سعید غدیر بناست ۲ مرکز درمانی ناباروری و ژنتیک درمانی رویان بوعلی سینا و همچنین درمانگاه سعدی شیرازی ذیل بیمارستان پیوند اعضا بوعلی سینا با حضور مسئولان کشوری نظیر رئیس جهاد دانشگاهی و رئیس پژوهشگاه رویان فردا، ۵ تیرماه در شیراز افتتاح شود.

علی ملک حسینی پدر پیوند کبد ایران امروز، ۴ تیرماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز با بیان اینکه بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا، بزرگ‌ترین مرکز پیوند اعضا در جهان است، از افتتاح ۳ مرکز جدید به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر در شیراز خبر داد.

او با بیان اینکه بیمارستان پیوند اعضا تمام رشته‌های پزشکی مورد نیاز بیماران را پوشش می‌دهد، افزود: هدف اصلی ما در آینده ساخت دانشگاه جامع بوعلی سیناست.

پدر پیوند کبد ایران با اشاره به ساخت بیمارستان هزار و ۱۰۰ تختخوابی درمان سرطان در نزدیک بیمارستان پیوند اعضا ابوعلی سینا، تصریح کرد: همچنین بیمارستان توان‌بخشی مرحوم آیت‌الله امامی کاشانی ۲۰۰ تخت دارد که در آینده نزدیک پذیرای بیماران قطع نخاع و زخم بستر خواهد بود.

ملک‌حسینی از افتتاح درمانگاه سعدی شیرازی به مناسبت عید غدیر در این بیمارستان خبر داد و گفت: این مراکز درمانی خیریه هستند لذا پذیرای همکاری خیران هستیم.

او ضمن قدردانی از استاندار فارس که اهتمام ویژه‌ای در راه‌اندازی مراکز ژنتیکی که بناست فردا در این بیمارستان افتتاح شود، افزود: بهترین مرکز ژنتیک را در اینجا راه‌اندازی خواهیم کرد.

مؤسس بیمارستان پیوند اعضا بوعلی سینا تأکید کرد: مهم‌ترین کار خیری که فرد می‌تواند انجام دهد آن است که خوب یاد گیرد و به خوبی آنکه فراگرفته به دیگران یاد دهد، چون علم مرز ندارد.

ملک‌حسینی بر ضرورت ایجاد یک ایستگاه خط مترو در کنار این بیمارستان و مراکز درمانی تأکید کرد و افزود: باید رفت و آمد بیماران در اینجا تسهیل شود.

محمدباقر خسروی رئیس بیمارستان پیوند اعضا بوعلی سینا هم در این نشست خبری به تشریح بیشتر فعالیت‌های این بیمارستان پرداخت و گفت: این بیمارستان یکی از بیمارستان‌های بزرگ و طراز اول در خاورمیانه در نوع خدماتی که ارائه می‌دهد، است. اینجا یکی از بزرگ‌ترین مراکز پیوند در دنیا به لحاظ تعداد پیوند است.

او با بیان اینکه در ماه گذشته ۹۹ پیوند در یک ماه در این بیمارستان انجام شده است، افزود: بیش از ۶۹ درصد تخت‌های بیمارستان را مربوط به بیماران داخلی هستند.

رئیس بیمارستان پیوند اعضا بوعلی سینا با اشاره به انجام ماهانه ۶۰ تا ۹۰ عمل جراحی قلب در این بیمارستان، افزود: مراکز تصویربرداری این بیمارستان از مجهزترین مراکز تصویربرداری است.

خسروی با اشاره به افتتاح مرکز آی وی اف که فردا در این بیمارستان افتتاح خواهد شد، گفت: این مرکز موفق شده است، بالاترین درجه رتبه‌بندی را در این مبحث از وزارت بهداشت بگیرد. مرکز آی وی اف با ۳ اتاق عمل و دستگاه‌های پیشرفته یکی از پیشرفته‌ترین مراکز آی وی اف در ایران است که روش‌های مختلف درمان ناباروری را ارائه می‌دهد.

در تلاش برای راه‌اندازی دانشگاه نسل سوم بوعلی سینا هستیم

عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی و مدیر مرکز خیریه رویان بوعلی سینا هم در این نشست خبری ضمن قدردانی از اهتمام ویژه محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس که تأکید فراوانی بر ارائه خدمات رویان در استان داشته است، گفت: بنا داریم تا دانشگاه نسل ۳ بیمارستان بوعلی سینا را در اینجا احداث کنیم.

حسین بهاروند تأکید کرد: مؤسسه رویان ابوعلی سینا، دره فناوری‌های ابوعلی سیناست که تلفیقی از رویان و ابوعلی سیناست و این با حمایت‌های همه جانبه محمدهادی ایمانیه و خیران و حمایت‌های بی دریغ خانواده رویان جهاد دانشگاهی انجام شده است.

او با بیان اینکه مؤسسه رویان ابوعلی سینا یک زیست بوم فناوری است که نه تنها برای خدمات درمانی کمک می‌کند بلکه برای تحقیق و توسعه و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان تأسیس شده است، افزود: فردا دو مجموعه در حوزه درمان ناباروری و ژنتیک در این بیمارستان با حضور مسئولان کشوری افتتاح خواهد شد.

بهاروند اظهار کرد: تقریباً ۲۰ درصد زوج‌ها نابارور هستند یا ناباروری را تجربه می‌کنند و اکنون ۴ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد. به همین دلیل توجه به مراکز درمان ناباروری مهم است.

او با بیان اینکه مرکز پزشکی شکیبا به باروری زوجین کمک می‌کند، افزود: این مرکز کمک می‌کند هم در مباحث ژنتیکی و هم تشخیص بیماری‌های جنین کمک می‌کند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان با بیان اینکه مرکز مشخصی برای تشخیص و درمان بیماری پارکینسون وجود ندارد، گفت: بنا داریم تا مرکز ملی پارکینسون را ذیل بیمارستان بوعلی سینا راه‌اندازی کنیم که در این زمینه نیاز به همکاری خیران داریم.

مریم زارع رئیس مرکز پزشکی باروری بوعلی سینا هم در این نشست خبری گفت: بزرگ‌ترین و مجهزترین مرکز درمان ناباروری در جنوب کشور در این اینجا افتتاح خواهد شد و تمام تلاش ما این است که بتوانیم تجهیزات به روزی خریداری کنیم و نخبگان و متخصصان این حوزه را دور هم جمع کنیم.

او با بیان اینکه فردا هر ۲ مرکز ژنتیک پزشکی افتتاح خواهد شد و در پایان تیرماه بیمارگیری خود را شروع می‌کنیم، افزود: یکی از نقاط برجسته مرکز درمان ناباروری، وجود آزمایشگاه جنین‌شناسی فوق پیشرفته است که در سطح جهانی خدمات را انجام می‌دهد.

زارع همچنین این مرکز را پیشرو در ارائه خدمات اهدای تخمک به صورت محرمانه عنوان کرد و افزود: علاوه بر اینها کلینک‌های روان‌شناسی و یوگای باروری، کلینک اهدای قلب جنین و ارائه خدمات پیشرفته درمان ناباروری مردان در این مرکز فعالیت خواهد داشت.

امیر امیری‌ یکتا رئیس مرکز ژنتیک پزشکی شکیبا هم در این نشست خبری گفت: بیماری‌های ژنتیکی گسترده هستند و حتی گاهی اوقات دلایل برخی از بیماری‌ها نادر هم مشخص نیست.

او با بیان اینکه هدف مرکز ژنتیک شکیبا تعامل و گسترش همکاری با سایر مراکز و تکمیل فعالیت آن هاست، افزود: تلاش داریم یک بازوی دیگر موسسه به عنوان مرکز ژنتیک شکیبا راه‌اندازی کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار