مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: بر اساس این آمار در فصل بهار ۲۵ درصد کل تخلیه و بارگیری کالای نفتی و غیرنفتی کشور در بنادر بوشهر انجام شده است.

محمد شکیبی نسب صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به خدمات شبانه‌روزی به فعالان اقتصادی در بنادر استان بوشهر اظهار داشت: این استان دارای ۱۱ بندر تجاری و ملوانی است که نقش مهمی در حوزه اقتصادی و تخلیه و بارگیری کالا‌های تجاری دارد.

وی از تخلیه و بارگیری ۱۴ میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر ۱۱ گانه استان بوشهر در سه نخست امسال خبر داد و تصریح کرد: این میزان عملیات صادرات و واردات در بنادر استان بوشهر، ۲۵ درصد کل فعالیت‌های تخلیه و بارگیری بنادر در کشور است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر میزان تخلیه و بارگیری محموله‌های نفتی در بنادر استان بوشهر در سه ماه نخست امسال را ۲۴.۸ میلیون تن دانست و بیان کرد: این میزان و تخلیه محموله‌های نفتی در بنادر استان بوشهر ۴.۶ درصد کل تخلیه و بارگیری مواد نفتی کشور است.

شکیبی نسب با بیان اینکه در سه ماه نخست امسال ۲۷.۷ درصد صادرات دریایی کشور را به میزان ۷.۴ میلیون تن در بنادر استان بوشهر انجام شده است اضافه کرد: در این مدت ۴۴۱ هزار تن ترانزیت از طریق بنادر استان بوشهر ثبت شده که ۱۲.۸ درصد کل ترانزیت دریایی در بنادر کشور است.

وی میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر را یک میلیون و ۷۲۸ هزار تن اعلام و بیان کرد: این میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر نسبت به سه ماه مشابه سال قبل ۷۷ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: با توجه به اجرا طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین، با تکمیل طرح‌های زیربنایی از جمله ساخت پایانه‌ها و زیرساخت‌های بندری تا پایان امسال تحول مهمی در عرصه تخلیه و بارگیری کالا و تردد کشتی‌های تجاری با ظرفیت بالا انجام می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.