کد خبر: ۳۹۹۶۰۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۳
مشهد/نماینده مردم مشهد در مجلس:

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس در شورای پول و اعتبار تنها به عنوان ناضر شرکت می کنند و ساماندهی نظام بانکی را بانک مرکزی و دولت در دست دارند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد امیر حسین قاضی زاده در جمع خبرنگاران با بیان این که مجموعه سود بانکی باید به گونه ای تعیین شود که بر اساس مسائل اقتصادی ملی و فراملی و با هدف توسعه کار و صنعت، متغییر باشد.
وی تصریح کرد: مشکل امروز کشور کمبود نیروی ماهر نیست بلکه مشکل فرایندهای پیچیده و سوء مدیریت در واحد های اداری و صنعتی است.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس یکی از ضعف ها در بخش تولید را تفاوت نگذاشتن میان مدیریت و سرمایه گذار دانست و ادامه داد: بسیار مشاهده می شود که سرمایه داران بدون تجربه و دانش و یا ایده تجاری جدید وارد این حوزه می شوند.
وی با انتقاد از عملکرد دولت در پرداخت تسهیلات به توسعه صنایع جدید خاطر نشان کرد: دولت باید برای توسعه اشتغال و کمک به بخش تولید تسهیلات را به صنایع موفق بدهد که این امر موجب ایجاد مشاغل پایدار و دلگرمی برای صنعت کاران می شود.
قاضی زاده با اشاره به این که نرخ بیکاری خراسان رضوی پایین تر از نرخ کشوری است، نرخ بیکاری کشور را حدود 11 درصد دانست و سهم خراسان را تنها 7/6 درصد عنوان کرد.
وی با اشاره به این که این رقم براساس آخرین آمار اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی است اظهار کرد: با وجود گذشت چندین ماه از سرشماری مسکن و نفوس مرکز آمار ایران آمار جدید بیکاری این سازمان اعلام نشده و آن چیزی که در جامعه احساس می شود میزان بیکاری جامعه کارگری است.
قاضی زاده در جواب به این سوال که چرا از کمیسیون بهداشت به عضویت کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم درآمده است، بیان کرد: حدود 60 درصد قوانین و لوایح در این کمیسیون مطرح می شود و موضوعات مهمی همچون اشتغال، حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه، حاشیه نشینی، فقر و بیکاری و همچنین مدیریت مجموعه بیمه ها و از همه این مباحث مهمتر بحث ادغام ها در بدنه دولت در این کمیسیون مهم صورت می گیرد.
وی با بیان این که در حوزه سلامت تا 10 سال آینده نیازی به قانون جدید نداریم بلکه باید قوانین تصویب شده به درستی اجرا شود ادامه داد: در حال حاضر تدوین قانون کار، بازنویسی قانون مدیریت خدمات کشوری، کاهش وزارت خانه های دولت به 17 عدد از عمده ترین مشکلات مطرح شده در کمیسیون اجتماعی است.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس 50 درصد عوامل مؤثر بر سلامت را مرتبط با مسائل اجتماعی دانست و ادامه داد: راه حل هایی برای اعتیاد، هویت بخشی و همچنین حاشیه نشینی که از مشکلات اساسی مشهد محسوب می شود را می توان از طریق کمیسیون اجتماعی پی گیری کرد./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر