نقوی حسینی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

اقدامات نابجای نیویورک با حضور ظریف در کمیسیون امنیت ملی بررسی شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر امور خارجه کشورمان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران نشست عصر امروز(یکشنبه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه برگزار شد.  
 
"سیدحسین نقوی" حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حاشیه این نشست به خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران گفت: این کمیسیون عصر امروز میزبان ظریف بود.  
 
وی افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طبق روال گذشته بعد از سفرهای مسئولان دیپلماسی، دستاوردها و نتیجه سفرها را مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌دهد.  
 
نقوی حسینی تصریح کرد: سفر نیویورک یک سفر مهم بود چرا که حرف و حدیث‌های زیادی درباره آن مطرح و پیامدهای آن قابل توجه بود، به همین جهت آقای ظریف به جلسه عصر این کمیسیون دعوت شد.  
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزیر خارجه در این نشست گزارش مبسوطی از وقایع این سفر، گفتگوها و مذاکراتی که انجام شده بود مطرح کردند و رئیس کمیسیون امنیت ملی نیز به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کردند، اینکه هر چند ایشان در مجموع تحرک دیپلماسی کشور را تایید کردند اما آن اقدامات نابجایی که ایشان مورد خطاب قرار دادند چه اقداماتی بود.  
 
وی افزود: ظریف اشاره کرد ما فکر می‌کردیم مکالمه‌ها و گفتگوها در حدی که انجام شد در این حد مجوز داریم ولی وقتی حضرت آقا اشاره کردند برداشت ما این است که ایشان اولا به گفتگوی اوباما با دكتر روحانی انتقاد دارند و این را یکی از اقدامات نابجا می‌دانند و طولانی شدن مذاکرات بنده و جان‌کری را احتمالات نابجای بعدی سفر می‌دانند.  
 
نقوی حسینی اظهار داشت: در این جلسه که "عباس عراقچی" نیز حضور داشتند پس از گزارش وزير امور خارجه نمایندگان سوالات خود را از وی مطرح کردند و وزیر خارجه کشورمان پاسخ آنها را داد.  
 
اضافه می‌شود؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به مدت دو هفته در نیویورک حضور داشتند روز گذشته به تهران بازگشتند. 

انتهای پیام/
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار