کد خبر: ۵۶۰۵۳۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۱

از آموزش نیروهای دفاعی تا کمک سالانه صد میلیون دلاری بریتانیا به افغانستان محور صحبت‌های کامرون و اشرف‌غنی بود.

در دیدار کامرون و اشرف غنی چه گذشت؟به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، صدراعظم بریتانیا در دیدار با رئیس جمهور افغانستان بر حمایت کشورش از آکادمی نظامی افغانستان تا سال ۲۰۲۰ تأکید کرد و گفت که کمک‌های انگلیس سالانه صد میلیون دلار به افغانستان ادامه خواهد داشت.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان روز گذشته در حاشیه نشست جهانی مبارزه با فساد اداری در شهر لندن با دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا دیدار کرد.

در این دیدار هر دو طرف در مورد مبارزه با تروریزم و فساد اداری، پروسه صلح افغانستان و بحران مهاجرت بحث و تبادل نظر کردند.

صدراعظم بریتانیا گفت که کشورش حمایت های خویش را از آکادمی نظامی افغانستان تا سال ۲۰۲۰ میلادی و فراتر از آن ادامه می دهد و همکاری های ما در زمینه آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان نیز ادامه خواهد یافت. 

دیوید کامرون گفت که کمک های بریتانیا با نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان نیز تا سال ۲۰۲۰ میلادی سالانه در حدود صد میلیون دالر ادامه خواهد داشت. 

وی معضل مهاجرت ها را یکی از مهمترین موضوعات سیاسی اتحادیه اروپا دانست.

در مقابل رئیس جمهور غنی از کمک و همکاری بریتانیا به افغانستان در عرصه های مختلف تشکری کرد.

رئیس جمهور در مورد مهاجرت ها به اروپا گفت که که باید محدودیت های افغانستان درک شود و عوامل جذب مهاجرین به اروپا نیز مورد بازنگری و بررسی قرار گیرد.

رئیس جمهور غنی گفت ما در تلاش هستیم تا فرصت های انکشافی را فراهم نماییم تا مردم از آینده اطمینان بدست آورند و کشور را ترک نکنند.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر