کد خبر: ۵۸۳۱۴۷۲
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۹
اراک؛

با حضور وزیر جهادکشاورزی مجتمع دامداری 30 هزار راسی خمین بهره برداری شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ؛  این مجتمع دامداری پرورش گوسفند توسط بخش خصوصی با سرمایه گذاری 200 میلیارد ریال راه اندازی شده است.
این مجتمع دامداری منحصر به فرد پرواربندی گوسفند 30 هزار راسی است که 15 هزار راس آن مولد است و سالانه 230 تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار مصرف می کند.
مجتمع دامداری کشت و صنعت گل ریحان به عنوان مرکزی برای پشتیبانی همه دامداری های مرکزی و حتی استان های مجاور محسوب می شود که نهاده های دامی نظیر دارو و خوراک را هم تامین می کنند.
با بهره برداری از این مجتمع برای 200 نفر فرصت اشتغال مستقیم و 500 نفر غیر مستقیم فراهم شده است.
وزیر جهاد کشاورزی در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: در سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی ضمن بازدید از فعالیت های کشاورزی و دامداری و دیدار با تولید کنندگان بخش کشاورزی و بررسی مشکلات کشاورزی، 76 طرح نیز راه اندازی و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.
 محمود حجتی افزود : برای این طرح ها 113 میلیارد تومان سرمایه گزاری از محل منابع عمومی و تسهیلات بانکی شده است.
وی اظهارکرد: با بهره برداری از این طرح ها 1764 فرصت اشتغال فراهم شده است.
حجتی اظهارکرد: شهرک گلخانه ای 95 هکتاری در زرندیه با اعتباری 130 میلیارد ریال با اشتغالزایی 432 نفر و تولید سالانه 10 هزار تن محصول دومین شهرک گلخانه ای کشور توسط سرمایه گذار خصوصی است.
وی ادامه داد: ساخت شهرک ماهیان زینتی محلات در 13 هکتار با سرمایه گذاری 60 میلیارد ریال که سالانه 10 میلیون قطعه ماهی زینتی تولید و زمینه اشتغال 200 نفر را فراهم می کند.
حجتی گفت: 33 طرح سیستم آبیاری کشاورزی در 1418 هکتار با سرمایه گذاری 123 میلیارد ریال که با اجرای این سیستم 57 هزار هکتاراز اراضی استان مرکزی زیر پوشش سیستم آبیاری نوین قرار می گیرد.
وی افزود: در این سفر 15 هزار هکتار با اعتبار 102 میلیارد ریال برای امسال و سال 96 پیش بینی شده است تا اراضی کشاورزی استان مرکزی زیر پوشش آبیاری نوین قرار گیرد.
وی، واحد دیگر مورد بهره برداری را مجتمع خوراک دام و طیور در ساوه بیان کرد و افزود: این مجتمع سالانه 61 هزار تن تولید دارد و 69 میلیارد ریال برای راه اندازی این مجتمع سرمایه گذاری شده که زمینه اشتغال 75 نفر را فراهم کرده است.
وی گفت: 23 طرح دام ،طیور و آبزیان در سفر کاروان تدبیر و امید در استان مرکزی با اعتبار 320 میلیارد ریال بهره برداری شده که این طرح ها 169 فرصت اشتغال ایجاد کردند. 
انتهای پیام / ف
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر