کد خبر: ۶۱۲۷۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
کارگردان سینما در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیسیان گفت: متأسفم برای این سینما با پتانسیل بالا که از بی‌برنامگی رنج می‌برد.

سینما از بی‌برنامگی مفرط رنج می‌بردعلیرضا رئیسیان کارگردان سینما با تحلیل درباره تولید بیش از حد برخی فیلم‌ها و بازتاب آن در سینما به خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: ظاهرا سینمای ایران از یک بی‌برنامگی مفرط رنج می‌برد که از یکی دو سال پیش شروع شده و در این مدت برای اعتدال وضع موجود اقدامی صورت نگرفته است و اگر به لیست فیلمسازان حرفه‌ای و مورد علاقه مردم دقت کنید بیش از چند سال است که بیکار هستند.

وی افزود: گرایش به سمت یک نوع کمدی خاص این خطر را به شدت گوشزد می کند که این رشد مخاطب کاملا معکوس شود چون با همسان‌سازی روبرو می‌شود، مانند فیلم‌های اواخر دهه شصت و هفتاد که یکنواختی در تولیدات سینمایی به وجود آمد و نتیجه‌اش در جذب مخاطب معکوس جواب داد.

وی ادامه داد: متأسفم برای سینمایی با این پتانسیل بالا که دچار بی‌برنامگی، روزمرگی و تکرار شده است.

کارگردان «دوران عاشقی» اذعان داشت: طبیعتا نهادهای حمایتی و سازمان سینمایی مأموریت‌شان را درست انجام نمی‌دهند از طرفی زمانی که تنوعی برای بخش تولید نیست فشارهایی از سمت برخی گیشه‌ها به تولید کنندگان برای تولید فیلم‌هایی خاص وارد می‌شود.

این کارگردان عنوان کرد: تولید فیلم ‌ای کمدی که باعث جذب مخاطب شده مشکلی ندارد اما باید مواظب تولید یک سری ار آنها که معکوس جواب خواهد داد و باعث دفع مخاطب می‌شود، بود.

رئیسیان خاطرنشان کرد: البته اینکه برخی فیلم‌ها با موضوعا و ژانرهای دیگر، نمی‌فروشند و ضرر می‌کنند دلیل بر بی‌کیفیت بودنشان نیست بلکه زنگ خطری است که انعکاسش را در مدیران رده بالا نمی‌بینیم.انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر