کد خبر: ۶۱۹۲۱۱۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۳:۱۳
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۳:۱۳
کد خبر : ۶۱۹۲۱۱۱
گروه : قم » قم
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم:

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم از برگزاری رصد خانوادگی ماه گرفتگی در روز دوشنبه ۱۶ مرداد در قم خبر داد.

رصد خانوادگي ماه گرفتگي در قم برگزار مي‌شودبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛ مجید رفیعی با اشاره به رصد خانوادگی ماه گرفتگی گفت: این برنامه روز دوشنبه ۱۶ مرداد ماه ساعت ۲۱ در خانه نجوم قرآنی در فرهنگسرای خانواده واقع در شهرک شهید زین الدین، میدان ایثار، مقابل مرکز جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود که امکان مشاهده ماه گرفتگی از ساعت ۲۱:۵۶ تا ۲۴ وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: اقامه نماز آیات بخشی از برنامه است که چهار یا پنج امام جماعت به این منظور بیش بینی شده تا در زمان‌های مختلف نماز جماعت اقامه شود.

رفیعی رصد ماه و آسمان را به عنوان بخشی دیگر از این برنامه اشاره کرد و گفت: با تلسکوپ‌هایی که مستقر خواهد شد، شهروندان می‌توانند این ماه گرفتگی را مشاهده کنند و درباره این پدیده توضیحاتی داده می‌شود و مواردی در حوزه نجوم قرآنی کار می‌شود.

وی به اهداف رصد خانوادگی ماه گرفتگی اشاره کرد و افزود: آشنا کردن شهروندان با پدیده‌های نجومی و اشارات قرآنی از جمله اهداف است و دلیل اینکه قرآن به این موارد اشاره کرده مطرح می‌شود و ارتباط این پدیده‌ها در افزایش اعتقاد به خدا و امور اخلاقی از مباحث و محور‌های دیگر این بخش است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم آموزش را از جمله فعالیت‌های خانه نجوم قرآنی ذکر کرد و افزود: در این بخش به مخاطبان از ۶ سال به بالا مباحث نجوم قرآنی آموزش داده می‌شود و کلاس‌های مختلف از سطح مبتدی تا پیشرفته و تخصصی در دستور کار قرار می‌گیرد.

رفیعی خاطرنشان کرد: بخش دیگر فعالیت‌های خانه نجوم قرآنی در حوزه گردشگری نجوم قرآن است که برنامه‌های گردشگری نجوم قرآن در این بخش برای عموم مردم ارائه می‌شود و بخشی دیگر فعالیت‌ها در بخش شبیه‌سازی‌ها است که از دستگاه‌های مختلف در این بخش استفاده می‌شود.

انتهای پیام/ت

رصد خانوادگی ماه گرفتگی در قم برگزار می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ