کد خبر: ۶۲۲۰۹۴۶
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸

مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی گفت: در چهارماهه امسال شش هزار و 283 واقعه ولادت در خراسان شمالی ثبت شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از  بجنورد؛، علی زاهدی نیا مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی گفت: در چهارماهه نخست امسال 106 مورد دوقلوزایی و چهارمورد سه قلو زایی در استان به ثبت رسیده که در تعداد دوقلوزایی ها بیشترین آن مربوط به بجنورد و کمترین آن مربوط به شهرستان راز و جرگلان است.

وی افزود: امیرحسین، امیرعلی، محمد، ابوالفضل و علی بیشترین نام پسران و فاطمه، زهرا، فاطمه زهرا، نازنین زهرا، یسنا و زینب بیشترین نام منتخب دختران در چهار ماهه امسال بوده اند.

زاهدی نیا گفت: بیشترین فراوانی ولادت در چهارماهه امسال با 2 هزارو 274 مورد مربوط به گروه سنی 25 تا 29 سال است.

وی افزود: در گروه سنی 20 تا 24 سال یک هزارو 808 مورد، گروه سنی 15 تا 19 سال 729 مورد و گروه سنی 30 تا34 سال یک هزارو 815 مورد واقعه ولادت ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی گفت: بیشترین ولادت ثبت شده در خراسان شمالی با سه هزارو 521 واقعه درمرکز استان و کمترین آن با 156 واقعه درشهرستان گرمه است .

وی تعداد موالید پسردر چهارماهه نخست امسال را سه هزارو 243 واقعه و تعداد موالید دختر را سه هزارو 40 نفر بیان کرد و افزود: از مجموع ولادت های ثبت شده چهارهزارو 781 واقعه درمناطق شهری و یک هزار و 502 واقعه در مناطق روستایی است.

زاهدی نیا تعداد فوت ثبت شده در چهارماهه امسال را در استان یک هزار و 517 واقعه ذکر و گفت: این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک هزار و 514 مورد بوده است.

وی ازمجموع واقعه فوت ثبت شده درچهارماهه امسال 835 مورد را مربوط به مردان و 682 واقعه را مربوط به زنان ذکر کرد و افزود: نسبت جنسی مردان به زنان برابر با 122 است یعنی به ازای نسبت فوت 100 زن، 122 مرد ثبت شده است.

انتهای پیام/آ

فوت هزار و 517 نفر در چهار ماهه امسال در خراسان شمالی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر