گردهمایی هنرمندان در نوزدهمين جشن سينمای ايران/ جشن سينمایی با طعم فوتبال!

مراسم نوزدهمین جشن سینمای ایران با حضور جمعی از سینماگران و اهالی رسانه برگزار شد.

آغاز مراسم نوزدهمین جشن سینمای ایرانبه گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مراسم نوزدهمین جشن سينمای ايران (جشن خانه سينما) با حضور جمعی از سینماگران، هنرمندان، اهالی رسانه و ...  برگزار شد.

در حالی که قرار بود مراسم نوزدهمین جشن سينمای ايران با حضور جمعی از سینماگران رأس ساعت 19:30 شروع شود، اين مراسم با يك ساعت تاخير آغاز شد.

دو شب قبل، دست‌اندركاران جشن سينمای ايران از چهار سينماگر پيشكسوت كشورمان تجليل كردند. سيروس ابراهيم زاده، كيانوش عياری، حسين عليزاده و محمد حسن خوشنويس سينماگرانی بودند كه از آنها تجليل شد.

 امشب در آيين پايانی جشن سينمای ايران، برترين‌های سال سينمای كشور در بخش‌های مختلف معرفی شدند و تنديس را به خانه بردند.

 

متن و حاشيه اين جشن سينمایی را در ادامه بخوانيد؛

 

پايان مراسم نوزدهمين جشن سينمای ايران با اجرای اشكان خطيبی

فرشته طائرپور در پايان مراسم گفت: می بینید که تعداد زیادی از صندلی ها خالی است؛ زیرا کارت های مراسم دیشب چاپ شد. همه این امکانات که می بینید از نظر فنی، سن و... ،کمتر از ۲۴ ساعت برای تهیه آنها زمان داشتیم. همه می فهمند که چه زحمتی کشیده شده که نوزدهمین جشن مثل همه سال ها آبرومند برگزار شود. با همه کارشکنی ها این جشن برگزار شد تا ثابت کنیم ما معماران رویاها و آرزوهای مردم هستیم.

سپس در پايان مراسم، اشكان خطيبی ترانه‌ای خواند.

 

گردهمایی هنرمندان در نوزدهمين جشن سينمای ايران/ جشن سينمایی با طعم فوتبال!

 

۶ سال پیش
نوزدهمين جشن سينمای ايران در سراشيبی؛ آخرين جوايز اهدا شدند

فرشته طائرپور، ابوالحسن داوودی، فرهاد توحیدی، هارون یشایایی، رخشان بنی اعتماد و غلامرضا موسوی برای اهدای تندیس بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم به روی صحنه آمدند.

هر سه جايزه را اصغر فرهادی برد!

او در يك پيام تصويری گفت: باعث خوشحالی من است که این جایزه را گرفتم و از همه برگزارکنندگان تشکر می کنم. آرزو می کنم که این جشن ها باعث همدلی میان سینماگران شود و برای همه آرزوی تندرستی دارم. امیدوارم سال بعد کنار شما باشم.

 

۶ سال پیش
شهاب حسينی در مراسم حضور نداشت!/ ليلا حاتمی در جشن خانه سينما هم بهترين شد

تنديس بهترين بازيگر نقش اول مرد به شهاب حسينی رسيد. البته او به دليل حضور در نمايش اعتراف در مراسم حاضر نبود و بابك كريمی به نمايندگی از او ، جايزه را گرفت.

جايزه بهترين بازيگر زن به ليلا حاتمی برای رگ خواب رسيد.

 

گردهمایی هنرمندان در نوزدهمين جشن سينمای ايران/ جشن سينمایی با طعم فوتبال!

 

۶ سال پیش
مشکلات فنی به اوج رسيد!

از ابتدای برگزاری جشن سينمای ايران مشكلات فنی هم حضور قابل توجهی‌داشتند. در اين مراسم بارها صدا و پخش ويدئوها قطع شد و به نوعی‌جشن از آن شور و هيجانش افتاد.

كار به جایی رسيد كه كرمی اعلام كرد تا حل مشكلات فنی، ترانه‌هایی پخش خواهد شد. ترانه‌های محسن چاوشی و بهنام بانی فضای شادی در این جشن سینمایی رقم زد.

۶ سال پیش
اهدای جوايز به حساس ترين بخش ها رسيد

نوزدهمين جشن سينمای ايران با اهدای جوايز بخش بهترين بازيگران زن و مرد، بهترين كارگردانی و بهترين فيلم به اوج هيجان رسيد. تا به الان پانته آ پناهی ها جايزه بهترين بازيگر مكمل زن را برای لاك قرمز گرفته است.

پناهی ها كه در آغاز در ميان هنرمندان حضور داشت، به دليل اجرای تئاتر جشن را ترك كرد. جايزه پناهی ها را شبنم مقدمی به نمايندگی از طرف او دريافت كرد.

گردهمایی هنرمندان در نوزدهمين جشن سينمای ايران/ جشن سينمایی با طعم فوتبال!

همچنين فريد سجادی‌حسينی جايزه بهترين بازيگر مكمل مرد را برای فيلم فروشنده برد.

۶ سال پیش
كارن همايونفر باز هم جايزه برد!

جايزه بهترين موسيقی متن به كارن همايونفر آهنگساز كشورمان رسيد. او جوايز متعددی را از جشنواره های مختلف سينمايی گرفته است.

محمد سرير درباره او گفت: موسيقی روح فيلم است و اين روح ديده نمی شود. كارن يكی از كسانی است كه اين روح را در سينمای ايران دميد.

كارن همايونفر پس از دريافت جايزه گفت: من ركورددار دريافت جايزه از جشن خانه سينما هستم!

۶ سال پیش
ذوق زدگی سينماگران از برد تيم پرسپوليس مقابل الاهلی عربستان

سينماگران هم بازی پرسپوليس مقابل الاهلی عربستان را دنبال می كردند. كرمی پس از برد پرسپوليس در اين مسابقه گفت: اينجا يك مراسم سينمايی است اما می خواهم بگويم كه پرسپوليس سه بر يك الاهلی عربستان را برد.

۶ سال پیش
حرف‌های خاص مريلا زارعی در جشن سينمای ايران

مریلا زارعی هم مثل همه با تبريك روز ملی سينما به موفقيت اخير سينمای كشورمان در جشنواره ونيز اشاره كرد اما جنس حرف های او كمی با بقيه فرق داشت.

گردهمایی هنرمندان در نوزدهمين جشن سينمای ايران/ جشن سينمایی با طعم فوتبال!

 

او گفت:  سینما باید تاثیر بگذارد اما بايد تاثير هم بگيرد. سال قبل به فاجعه منا اشاره کردیم و امروز فاجعه ای ديگر رخ داد؛ فاجعه كشتار مسلمانان ميانمار. نبايد سينما نسبت به اين فجايع بي تفاوت باشد.

۶ سال پیش
تبريك برگزيده بخش چهره پردازی به نويد محمدزاده

عبدالله اسکندری بعد از دریافت جایزه‌اش، کسب جایزه از جشنواره ونیز را به برادران جلیلوند و نوید محمدزاده تبریک گفت و جایزه‌اش را به مانی اسکندری مجری گریم‌هایش تقدیم کرد.

۶ سال پیش
بالاخره مجری جشن نوزدهم به مراسم رسيد

احسان كرمی بالاخره به مراسم رسيد و همان ابتدا، وحيد جليلوند را روی سن دعوت كرد. از جليلوند و محمدزاده به دليل كسب جايزه در جشنواره فيلم ونيز تجليل شد.

گردهمایی هنرمندان در نوزدهمين جشن سينمای ايران/ جشن سينمایی با طعم فوتبال!

وحید جلیلوند به روی صحنه آمد و گفت: زحمت شبانه روزی کل گروه باعث به نتیجه رسیدن این فیلم (بدون تاريخ بدون امضا) شد و این جوایز بین المللی ماحصل پیشینیان من است؛ مثل عباس کیارستمی یا سهراب شهید ثالث، مجید مجیدی و ... . آن ها بودند که راه ما را هموار کردند.

۶ سال پیش
اتفاق عجيب در جشن نوزدهم سينمای ايران

مجری با موتور به جشن می آید! اين حرفی بود كه همايون اسعديان زد.

همایون اسعدیان در بخشی از مراسم اعلام کرد، احسان کرمی مجری برنامه است. اما چون  اجرای تئاتر دارد، بعد از اجرا با موتور خودش را به جشن می رساند!

۶ سال پیش

تنديس برترين‌های فيلم انيميشن، فيلم مستند و فيلم كوتاه به برگزيدگان اهدا شد.

برای ديدن فهرست كامل برگزيدگان جشن سينمای ايران اينجا كليك كنيد.

۶ سال پیش
رئيس جشن سينمای ايران: سينما با نسل جوان نفس می كشد

در ابتدا، هارون يشایایی رئيس جشن سينمای ايران گفت: خوشحالم که امسال توانستيم با آبرومندی جشن را برگزار کنیم. سینمای ایران با نسل جوان خود نفس می کشد و اگر حمایت لازم دریغ شود، سینما ديگر چیزی نخواهد داشت. بايد از جوانان حمایت شود.

تورج منصوری فيلمبردار كشورمان هم در ادامه گفت: داستان جشن سينمای ايران، با طراحی یک تندیس آغاز شد. اما اكنون  ما در حال ایجاد یک آکادمی هستیم. امروز در سينما جوانانی داريم كه من مفتخرم در كنار آنها كار می كنم. اميدوارم سينما ابزاری برای صلح باشد.

گردهمایی هنرمندان در نوزدهمين جشن سينمای ايران/ جشن سينمایی با طعم فوتبال!

مدير خانه سينما: بايد داشته هايمان را به نسل بعد منتقل كنيم

شاهسواری مدير خانه سينما گفت: نمی شود بدون سپاسگزاری از گذشتگان جریانی را آغاز کرد. سهم ما انتقال داشته هايمان به نسل بعدی است. جای همه کسانی که در سال های گذشته برای بنای این سینما رنج برده‌اند، خالی است.

 

۶ سال پیش
آغاز مراسم جشن سينمای ايران

مراسم نوزدهمين جشن سينمای ايران، با يك ساعت تاخير و پخش سرود ملی كشورمان آغاز شد.

۶ سال پیش
غافلگيری‌های نوزدهمين جشن سينمای ايران

طبق اخبار منتشر شده، قرار است در مراسم جشن سينمای ايران از برادران جليلوند و نويد محمدزاده به خاطر موفقيت اخيرشان در جشنواره ونيز تجليل شود. جليلوند جايزه بهترين كارگردانی و محمدزاده جايزه بازيگری اين رويداد سينمايی را دريافت كردند.

همچنين اشكان خطيبی در صفحه شخصی خود از ترانه‌خوانی اش در اين مراسم خبر داده است.

۶ سال پیش
هنرمندان برای نوزدهمین جشن سینمای ایران آمده‌اند

تاكنون؛ محمدمهدی حیدریان، جواد عزتی، فاطمه گودرزی، جهانگير كوثری، شبنم مقدمی، داریوش اسدزاده، فرهاد توحيدی، منوچهر شاهسواری، بابک کریمی، ایرج طهماسب، ايرج رامين فر، فاطمه معتمدآریا، کوروش تهامی، پانته آ پناهی ها، احمد معظمی،  سیروس ابراهیم‌زاده، هومن سیدی، همایون اسعدیان در اين مراسم حاضر شده‌اند.

 

گردهمایی هنرمندان در نوزدهمين جشن سينمای ايران/ جشن سينمایی با طعم فوتبال!

 

 

۶ سال پیش

 

انتهای پيام/

 

بيشتر بخوانيد: نوزدهمین جشن سینمای ایران برگزيدگان خود را شناخت/ شهاب حسينی و ليلا حاتمی؛ بهترين بازيگران 

 

بيشتر بخوانيد: کدام هنرمندان در جشن سینمای ایران حضور داشتند؟ + تصاویر

 

 

 

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار