کد خبر: ۶۲۷۰۸۹۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴

رییس فدراسیون فوتبال ایران گفت: لیگ برتر با ۱۶ تیم برگزار می‌شود اما اگر کم‌تر شد، جای تعجب نیست چرا که برخی باشگاه‌ها شاید نتوانند مجوز حرفه‌ ای را دریافت کنند.

تاج: لیگ ایران 16 تیمی است و اگر تعداد آن کمتر شد، تعجب نکنیدبه گزارش  گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان،  مهدی تاج ، رئیس فدراسیون در ابتدای این نشست اظهار کرد: امروز برای روشنگری و قرار دادن اطلاعات خدمت شما هستیم. همچنین مجال پیدا می‌کنیم تا کنفرانش بعدی به شکل‌های غیرمتعارف پاسخ ندهیم. این که به یک رسانه پاسخ دهیم و به رسانه دیگر ندهیم خوب نیست.

او افزود:  موضوع بدهی‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند. برخی به غلط اغماض تلقی کرده‌اند، اما قانون صدور مجوز حرفه‌یی جدی شده است.  اگر صندلی در ورزشگاه نباشد، بازی نباید برگزار شود. اما در گذشته به تدریج این مجال را دادند. ما هم در سال ۱۳۹۵ موضوع را با توجه به قوانین، جدی‌تر و زودتر از فیفا و ای اف سی شروع کردیم.


تاج  بیان کرد: بدهی‌ها بخش اولش برای گذشته است و بخش دیگرش برای از این به بعد است. تنظیم کرده‌ایم تا بدهی‌ها به تدریج حل شود. بازیکنان زیادی از باشگاه‌ها طلب داشتند که این خوب نبود. دوم این که برای حضور در عرصه‌های بین‌المللی مکلفیم بدهی‌ها را پرداخت کنیم. اگر این‌طور نباشد، فقط در مسابقات خودمانی شرکت می‌کنیم و تیم ملی فقط با خودش بازی می کند که اصلا عملی نیست!


رئیس فدراسیون فوتبال هم‌چنین عنوان کرد: کمیته تعیین وضعیت بازیکنان را تشکیل دادیم که برای اولین‌بار در فدراسیون فوتبال این اتفاق می‌افتاد. این کمیته وظیفه‌اش نظارت بر نقل و انتقالات داخلی و نظارت بر مطالبات است. بعضی از باشگاه‌های ما برای یک‌بار هم استیناف خواهی نکرده‌اند. یعنی بازیکن شکایت کرده و به باشگاه اعلام شده این بازیکن مدعی ۴۰۰ میلیون تومان پول است، اما باشکاه حتی در استیناف هم اعتراض نکرده‌ و این نشان می‌دهد باشگاه‌ها متوجه عواقب این احکام نیستند. ما به سرعت به سمت اجرای قوانین می‌رویم. ممکن است خود کمیته تعیین وضعیت رأی کسر امتیاز به باشگاه‌ها دهد. ای اف سی در نامه‌ای نوشته فدراسیون فوتبال، محل رسیدگی به شکایات است. چون برخی از بازیکنان مستقیم به ای اف سی شکایت می‌کردند و این‌ها به فدراسیون فوتبال ارجاع داده شده است.

تاج ادامه داد: اگر مجوز حرفه‌یی‌گری را به خلاف به باشگاه‌ها دهیم، به ضرر خودمان است. تا الان کنترلی در این رابطه نبوده اما از این پس اگر مجوزی اشتباه به باشگاه داده شود، فدراسیون فوتبال مسئول است. شورای حقوقی اعم از کمیته تدوین، حقوقی، استیناف، اخلاق و انضباطی با آن کار می‌کنند. ما به سمتی می‌رویم که قانون صریح و محکم فیفا را سریع اجرا کنیم. اگر بگویند تا الان سندسازی شده، می‌گوییم نشده است. چون سندی قرار نبود اجرا شود. فیفا دنبال اجرای تدریجی بوده‌ اما از این پس جدی شده‌اند. لیگ ما الان با ۱۶ تیم برگزار می‌شود اما اگر کم‌تر شد، جای تعجب نیست. چون بعضی باشگاه‌ها شاید نتوانند مجوز حرفه‌یی را دریافت کنند.

او در ادامه با بیان این که روی صحبتم با دستگاه‌های دیگر است، تاکید کرد: ممکن است برخی از دوستان بعد از حذف تیم  اعتراض کنند. اگر می‌خواهند کاری کنند تا مجال هست این کار را انجام دهند. تا الان فیفا به اعتراض‌های ما گوش کرده اما از این پس دیگر نمی‌توان کاری کرد. یکی از این بدهی‌ها بدهی مالیاتی است. مالیات بر عملکرد است نه قرارداد. یعنی برای پولی که گرفته‌اند باید مالیات بدهند.هیچ باشگاهی هم سود ده نیست. با این وضع هیچ باشگاه سود دهی وجود ندارد. باید درآمدهای فوتبال ایجاد شود و حقوق فوتبال به خودش تعلق گیرد. آن موقع اگر مالیات پرداخت نشد، جدی برخورد کنند. لیگ باید آن‌قدر کوچک شود تا آن‌هایی که توانایی‌اش را دارند، شرکت کنند.یک تیم دیگر جایگزین نفت در لیگ قهرمانان آسیا می شود


او هم‌چنین درباره احتمال حضور ذوب آهن به جای نفت طلاییه در لیگ قهرمانان آسیا، ادامه داد: هنوز در این‌باره با باشگاه ذوب آهن صحبت نکرده‌ایم تا زمان سپری شود. اجرا را خیلی جدی می‌بینم. الان ۳۷۰ پرونده تشکیل شده و از همه باشگاه‌ها خواسته شده تا بیایند و جواب دهند. اگر نفت نشد، یک باشگاه جایگزین می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره مشکل پرسپولیس و اتهام سندسازی در قرارداد طارمی نیز گفت: بخشی از مشکل پرسپولیس ممکن است بخشیده شود. تاریخ قراردادها بررسی می‌شود. امروز طارمی در کمیته اخلاق حاضر شده است. اگر تخلف باشگاه محرز شود برخورد می‌شود. گزارشی از مجمع باشگاه جمع می‌کنیم. وزیر هم از من خواست این گزارش را با دقت تهیه کنیم. به رئیس مجمع باشگاه گزارش می‌کنیم و آنها برخوردشان را می کنند.

مدیر رسانه ایرانی برای تیم ملی انتخاب می کنیم


تاج هم‌چنین در واکنش به گله خبرنگاران از مشخص نبودن مدیر رسانه تیم ملی و حضور نداشتن کی‌روش در نشست خبری بعد از بازی با توگو، گفت: اوضاع خوب شده است. کمیته رسانه‌یی تیم ملی را باید یک نفر تعیین کنیم تا ایرانی باشد و فوتبال را بشناسد. این کار را سه چهار روز آینده انجام می‌دهم. با یکی دو نفر مذاکره می‌کنم تا انجام شود. 

تاج درباره مسعود شجاعی گفت: شجاعی زحمات زیادی برای تیم ملی کشیده است و در توفیقات تیم ملی در کنارش بوده است. کسی نگفته که شجاعی را حذف کنیم. از رسانه ها شنیدم که این حرف‌ها زده شده است.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: برای نوامبر تلاش می‌کنیم دو بازی را تدارک ببینیم. برای اسفند هم به دنبال دو بازی هستیم. صحبت‌هایی کرده‌ایم اما قطعی نشده است. بعد از اسفند فیفا دی نداریم و برای اواخر اردیبهشت تیم ملی دوباره آماده جام جهانی می‌شود. احتمالا ۱۵ اردیبهشت اردویی خواهد بود.

کاروان 50 نفره عازم روسیه می شود


او درباره اعزام تیم ملی به جام جهانی روسیه گفت: برای روسیه بیش‌تر از ۵۰ نفر نمی‌توانیم ببریم. این کاروان ۵۰ نفر کاملا محدود است که در یک هتل مستقر خواهند بود. کمپ شماره یک در مسکو است و کمپ شماره دو، ۱۶۰ کیلومتر با مسکو فاصله دارد. 

او افزود: فیفا به‌زودی نامه‌ای خواهد نوشت. نمی‌خواستم این را بیان کنم تا نامه بیاید اما بد نیست بدانید ایران از نگاه فیفا در دنیا اول است. از این نظر که در رده‌بندی ۲۵ هستیم. خود فیفا روی سایتش زده است و نامه‌اش هم می‌آید. تمام تیم‌های ما به جام جهانی رفته‌اند اما تیم‌هایی مثل پرتغال، آرژانتین، لهستان، بلژیک، سوییس، فرانسه، کره جنوبی این‌طور نبوده‌اند.
تنها کشوری که هر ۵ تیمش به جام جهانی رفته، ایران است. ما در آسیا هم از این حیث اول هستیم. این فوتبالی که از نگاه فیفا اول دنیاست، حیف می‌شود به دست خودمان خرابش کنیم. مسئولان بیایند و دست به دست هم دهیم و حلش کنیم.


تاج هم‌چنین درباره تحقیق و تفحص از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سوی مجلس شورای اسلامی گفت: به طور حتم کمک خواهیم کرد.  ما هم مکلفیم کمک کنیم. این دو باشگاه بسیار پرطرفدار و پر مشکل هستند. برخی باشگاه‌ها هیچ پرونده‌ای ندارند اما وقتی صحبت از بدهی و مالیات می‌شود، تنها از چند باشگاه حرف می‌زنیم که پیشانی فوتبال هستند.


تاج هم‌چنین تصریح کرد: فوتبال ایران به خاطر مشکلات باشگاه‌ها تعلیق نخواهد شد. شیب مشکلات فوتبال در گذشته بسیار تند بوده اما الان ملایم شده است. باید یاد بگیریم اگر اشتباه کردیم استعفا دهیم و عذرخواهی کنیم. این‌ها مسائلی است که باید به تدریج جا بیفتد. حداقل بیایند و بگویند اشتباه کردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال هم‌چنین درباره جریمه فدراسیون از سوی فیفا، عنوان کرد: تمام جریمه‌ها را بررسی کردم. بالاترینش برای نکونام در بازی با قطر است که بازیکنان ما را زدند. این که متوجه فدراسیون فوتبال نیست. آمدند بازیکنان ما را زدند و آنها هم دفاع کردند. بنابراین هم ایران و هم قطر محروم شدند. با خودم شرط کردم اسم جایی را نیاورم اما برنامه ساخته و گفته‌اند که نمی‌خواستیم روز تاسوعا در بازی با کره جنوبی عزادای کنیم. مگر می‌شود ندانیم. بدترین هجمه‌ها را به شخص بنده آوردند اما ما این تهدید را به یک فرصت بسیار عالی تبدیل کردیم.با این حال فیفا ما را جریمه کرد. در بازی با چین هم یک تماشاگر نارنجک کنار داور انداخت. خدا را شکر کردیم که داور بازی را نیمه تمام اعلام نکرد. ما را جریمه سنگینی کردند. ۵۳ هزار دلار پرداخت کردیم. در همه جای دنیا این اتفاق می‌افتد و نمی‌توان کاری کرد. ناظر هم متقاعد شد بازی را ادامه دهد. یک جریمه هم داشتیم که برای عزت اللهی بود. به هر حال فوتبالیست است و پایش را روی سر بازیکن حریف می‌گذارد. اما فدراسیون را هم جریمه کرده‌اند. ۲ هزار دلار هم برای افتادن پرچم فیفا داده‌ایم.

کی روش تا جام جهانی با تیم ملی می ماند

تاج در پاسخ به این پرسش که آیا کی‌روش بعد از جام جهانی می‌ماند یا نه؟ گفت: او تا جام جهانی  در ایران خواهد بود. دیروز مفصل با او صحبت کردیم و به مسیری می‌رویم تا به این سوال جواب دهیم. کی‌روش مربی فهیمی است که به فوتبال ایران خدمت کرده است.


او هم‌چنین با بیان اینکه به گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۰ فوتسال امیدوار نیست، گفت: تمام تلاش‌مان را کرده‌ایم تا میزبانی را بگیریم.


تاج درباره بدهی مالیاتی فدراسیون فوتبال گفت: دارایی اعلام بدهی مالیاتی کرد اما معتقدم چون سود ده نیستیم پس بدهی مالیاتی نداریم. اما باید اظهارنامه را بدهیم. اردوی تیم ملی در کره جنوبی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون هزینه داشت. فیفا می‌گوید ما در دنیا اول هستیم اما از ما مالیات می‌خواهند.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
خوبه پای پرسپلیس وسط باشه تاج اول به اون میرسه بعدا به تیم ملی پرسپلیس اول تیملی واسه روز مبادا پول برای پرسپلیس لازم باشه از سایر تیمها
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
خوبه پای پرسپلیس وسط باشه تاج اول به اون میرسه بعدا به تیم ملی پرسپلیس اول تیملی واسه روز مبادا پول برای پرسپلیس لازم باشه از سایر تیمها
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
خوبه پای پرسپلیس وسط باشه تاج اول به اون میرسه بعدا به تیم ملی پرسپلیس اول تیملی واسه روز مبادا پول برای پرسپلیس لازم باشه از سایر تیمها
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل