کد خبر: ۶۲۷۹۰۵۱
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۴

۳۷۰ میلیون تومان امسال برای شیل گذاری (تکثیرطبیعی ماهی) در دریای خزر هزینه شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، رستمی مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه امنیت دریای خزر به لحاظ رونق اقتصادی برای شیلات بسیارمهم است، گفت: ۳۷۰ میلیون تومان امسال برای شیل گذاری (تکثیرطبیعی) هزینه و ۶۵ میلیون قطعه ماهی استخوانی در دریای خزر رهاسازی شد.

وی افزود: در شورای حفظ بیت‌المال مصوب شد تا ۶ ماه از بستر رودخانه‌ها برداشت شن و ماسه انجام نگیرد و این از کمک‌هایی بود که مسؤولان برای تکثیر ماهیان استخوانی درنظر گرفتند.

مدیرکل شیلات مازندران گفت: با حفاظت از دریا و تکثیر طبیعی و رهاسازی بچه ماهی پیش بینی می‌شود در پنج سال آینده ۴۵ هزار تن ماهیان استخوانی از دریای مازندران صید شود.

رستمی افزود: ۱۰ میلیارد ریال نیز سال گذشته برای کارگاه شهید رجایی از سوی اعتبارات دولتی اختصاص یافت.

وی گفت: به منظور حمایت از طرح اقتصادی دولت ۳۰۰۰ میلیارد ریال برای شرکت‌های پره اعتبار تخصیص داد.

مدیرکل شیلات مازندران افزود: ۴ هزار و ۲۰۰ صیاد از ۵۴ شرکت تعاونی پره استان از صبح پنج شنبه ۲۰ مهرماه برای صید ماهیان استخوانی شامل سفید، کفال، کپور، آزاد ماهی و اورنج به دریا رفته اند.

وی با بیان اینکه بیشتر صید صیادان در ابتدا مربوط به ماهیان کفال است، اما با سرد‌تر شدن هوا ماهیان استخوانی بیشتر صیدمی شود، گفت: صید در دریای خزر تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه دارد.

مدیرکل شیلات مازندران گفت: ۳ هزار و ۵۰۰ تن ماهی استخوانی به ارزش ۸۵ میلیارد تومان پارسال از دریای خزر در مازندران صید و روانه بازار سراسر کشور شد.

طول سواحل مازندران ۳۳۸ کیلومتر است.

انتهای پیام/آ

افزایش تکثیر طبیعی ماهی در دریا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر